ד"ר נאסר מוחמד, בריאיון לחדשות הלילה
צילום: כאן חדשות

קטרי שגלה מארצו בשל נטייתו המינית: המונדיאל - הזדמנות לחולל שינוי

ד"ר נאסר מוחמד עזב את קטר בשנת 2011, הוא קיבל מקלט מדיני בארצות הברית בשל נטייתו המינית • בריאיון לחדשות הלילה הוא קורא למערב להפעיל לחץ על מולדתו, כדי שתיתן זכויות לקהילת הלהט"ב במדינה
רועי קייס
22 ביוני 2022
05:07

המונדיאל ההיסטורי שיתקיים בעוד חמישה חודשים בקטר מתקרב בצעדי ענק ואיתו לא מעט שאלות. בכל זאת, לא בכל יום מתקיים בנסיכות ערבית מוסלמית אחד האירועים המסוקרים ביותר בעולם. אחת השאלות שעלו לאחרונה קשורה לקהילה הגאה. בדומה למדינות ערביות אחרות, יחסים בין הומוסקסואלים אינם חוקיים ונתפסים כעבירה פלילית שעלולה להסתיים בחמש שנות מאסר.

אלא שקטר מדינה שהתדמית הבינלאומית שלה חשובה לה מאוד. לאחרונה ביקר אמיר קטר בגרמניה ונדרש לענות על הסוגיה בדרך דיפלומטית. בתשובה לשאלות עיתונאים, השיב האמיר: "אנחנו מקבלים את כולם, אבל מצפים שיכבדו את התרבות שלנו".

כדי לנסות להבין איך זה לחיות בקטר, שוחחנו עם ד"ר נסאר מוחמד, בן 35 שנולד בקטר והיגר ממנה לארצות הברית כבר ב-2011. שם הוא קיבל מקלט מדיני על רקע אי יכולתו להמשיך לגור במולדתו כהומוסקסואל מוצהר. בריאיון לחדשות הלילה, סיפר ד"ר מוחמד כי חשף את נטייתו המינית בשיחה שקיים עם משפחתו רק בשנת 2015.

לאור המונדיאל המתקרב, השיק ד"ר מוחמד עצומה תחת הכותרת "האהבה היא לא פשע". בעצומה, קורא ד"ר מוחמד למדינות המערב להפעיל לחץ על קטר כדי שתיתן זכויות קבועות לקהילת הלהט"ב במדינה - ולא רק לקראת אירועים מתוקשרים.

"בזמנים כאלו, כל מי שמאמין שזכויות להט"ב הן זכויות אדם צריך להשמיע את קולו", אמר בריאיון לחדשות הלילה. "בתל אביב יש קהילה גאה חזקה. לכן אני מדבר איתכם. אתם יכולים לדרוש מהממשלה שלכם לפנות לפיפ"א ולהגיד משהו בעניין".

תגיות:
להט"ב
,
קטר