-

אפגניסטן: 920 הרוגים ברעידת אדמה במדינה

610 נפצעו ואלפי בתים חרבו כתוצאה מרעש האדמה בעוצמה 6.1, שהיכה במזרח המדינה. צוותי החילוץ מתקשים להגיע לאזורי האסון, בעיקר בשל תנאי השטח הקשים והמחסור החמור בתשתיות
שחר אלהרל ובן יניב
22 ביוני 2022
08:58
עודכן ב 12:44

920 בני אדם נהרגו, 610 נפצעו ואלפי בתים חרבו ברעידת אדמה בעוצמה 6.1 שפקדה הלילה (רביעי) את דרום-מזרח אפגניסטן, סמוך לגבול עם פקיסטן. גורם רשמי ברשות לניהול אסונות במדינה מסר על הזינוק במספר ההרוגים, וישנו חשש לעוד רבים שכלואים מתחת להריסות. רעידת האדמה הורגשה גם בפקיסטן השכנה, אך לפי שעה לא דווח שם על נפגעים או על נזק.

צוותי החילוץ מתקשים להגיע לאזורי האסון, בעיקר בשל ההרריות המאפיינת אותם והמחסור החמור בתשתיות. לרוב המקומות המיושבים לא ניתן להגיע באמצעות רכבים. כמיליון בני אדם חיים באזור, שנחשב מבודד וכפרי. רעידת האדמה הורגשה גם בבירה קאבול, יותר מ-100 מיליון בני אדם הרגישו את גלי ההדף גם במדינות השכנות.

אפגניסטן סובלת מרעידות אדמה, שיטפונות ומפולות בוץ, ועדיין מערך החירום של המדינה חלש, במיוחד עכשיו – פחות משנה מאז חזרת שלטון טליבאן, שלא מצליח להוציא את אפגניסטן ממשבר שלטוני וכלכלי חריף, כשהנפגעים הראשיים מהעיצומים על השלטון הם אותם ארגוני הצלה אזרחיים, שכעת מנסים לסייע באסון.

בחזרה לשלטון טליבאן | עוד יום

תגיות:
אפגניסטן