קייט בוש, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

"העולם השתגע!": אחרי ההצלחה המחודשת - קייט בוש שוברת שתיקה

הזמרת הבריטית התראיינה לראשונה זה 6 שנים והתייחסה לדור שגילה אותה מחדש • בריאיון לרדיו BBC4 אמרה הזמרת בת ה-63 כי עד הפנייה מנטפליקס - לא האזינה ל-Running Up That Hill זה זמן רב • בסוף השבוע כבש הלהיט משנת 1985 את ראש מצעד הפזמונים הבריטי
אלון פרוכטר
22 ביוני 2022
15:44

בעקבות ההצלחה המחודשת לה זוכה להיטה "Running Up That Hill", הזמרת הבריטית קייט בוש שוברת שתיקה. בפעם הראשונה זה שש שנים, בוש העניקה היום (רביעי) ריאיון נדיר בו התייחסה להישג המקצועי יוצא הדופן, ממנו היא נהנית בזכות הסדרה המצליחה "דברים מוזרים".

בריאיון לתוכנית "Woman’s Hour" של תחנת הרדיו BBC4, אמרה בוש: "זה פשוט מדהים. זאת סדרה כל כך נהדרת, אז תיארתי לעצמי שהשיר יזכה לתשומת לב מסוימת. אבל ממש לא דמיינתי שזה יתפתח לדבר הזה. זה כל כך מרגש ודי מפתיע, לא? כל העולם השתגע". בוש הוסיפה כי "מה שנפלא הוא שיש דור חדש של מאזינים שפשוט לא שמע עליי, ואני אוהבת את זה. חבר'ה צעירים ששמעו את השיר בפעם הראשונה. זה כל כך מיוחד".

באשר לפנייה שקיבלה ממפיקי הסדרה לשימוש בשיר, אמרה בוש:"אני אף פעם לא מאזינה לחומרים ישנים שלי. אבל כשההצעה הזו הגיעה, אני בדרך כלל מעורבת בדברים. וכן, באמת לא האזנתי לשיר הרבה מאוד זמן". בוש גם התייחסה לסצינה בה השיר הושמע ואמרה: "אני חושבת שוא קיבל מקום מיוחד בסדרה. חשבתי 'איזה שימוש נהדר עשו בו' בדרך כל כך חיובית בעלילה. זה מאוד נוגע ללב. למוזיקה יש דרך לגעת באנשים, בעיקר בימים כאלה".

בוש, בת 63, ידועה בהתרחקותה מעיני הציבור. הופעתה האחרונה התקיימה באוגוסט 2014 בלונדון, במסגרת סדרת הופעות מצומצמת שקיימה אחרי 35 שנה שלא הייתה על הבמות. בסוף השבוע האחרון הגיע להיטה Running Up That Hill לראש מצעד הפזמונים הבריטי, 37 שנים מאז שיצא. השיר זוכה להצלחה מסוף חודש מאי, אז שודר בסצנה מרכזית בסדרת המדע הבדיוני של נטפליקס. בנוסף, הגיע השיר לעשרת הגדולים של מצעד הבילבורד האמריקני - הישג אליו בוש מעולם לא הגיעה.