-

גוגל מציינת 75 שנה לפרסום יומנה של אנה פרנק

מנוע החיפוש פרסם איורים מיוחדים שמציגים קטעים נבחרים מהיומן שפורסם בשנת 1947
איתי שיקמן
24 ביוני 2022
15:12

לרגל 75 שנה לפרסום יומנה של אנה פרנק ו-93 שנה להולדתה, גוגל מנציחה היום (שישי) את הסופרת הצעירה שנספתה בשואה. מנוע החיפוש הפופולרי יציין את המאורע ב-DOODLE מאויר לזכרה שיעלה ביותר מ-25 מדינות ברחבי העולם, בהן ארה"ב, גרמניה, בריטניה והולנד. 

האיור יציג קטעים נבחרים מיומנה של אנה פרנק שמתארים את החוויות שלה ושל משפחתה, בזמן ששהו במסתור בזמן מלחמת העולם השנייה. היום מפרסמת ענקית הטכנולוגיה גם את מגמות החיפוש בעולם סביב אנה פרנק. שיא החיפושים היה בפברואר השנה, לאחר שנטפליקס העלתה לאוויר את הסדרה "החברה הכי טובה שלי אנה פרנק". כמו כן, הולנד היא שיאנית החיפושים בגוגל אחר פרנק מאז תחילת המדידה ב-2004, בעוד תשעת המדינות הנוספות שמחפשות הכי הרבה אחרי פרנק - הן מאמריקה הלטינית. 

יומנה של אנה פרנק פורסם לראשונה ביוני 1947. בחודש יוני 1929 נולדה פרנק בפרנקפורט שבגרמניה. משפחתה היגרה עמה מיד לאחר מכן לאמסטרדם בעקבות המתיחות הגוברת במדינה. באביב 1942, נכנסה המשפחה למסתור במשרד של אב המשפחה בכדי להתגונן מרדיפת היהודים.  בשנתיים הבאות, היא מילאה עמודים שלמים עם תיעוד של חיי היום יום שלה בתור מתבגרת שחיה במחבוא.