בנט ולפיד

גנץ מחוזר, בנט לבד: הצצה למסדרונות הכנסת, רגע לפני שהיא מתפזרת

בשבוע שעבר תיעדנו את הכנסת ה-24 ימים ספורים לפני שבנט ולפיד הודיעו על פיזורה. השבוע, בלית ברירה, חזרנו למשכן כדי לסכם את עלילותיה של הקואליציה הכי פרוגרסיבית שהייתה כאן, ושל האופוזיציה הכי שמרנית
אורי לוי
24 ביוני 2022
22:41

כשצחי הנגבי זימר לנו בשבוע שעבר - "יכול להיות שזה נגמר", לא האמנו שזה באמת ייגמר כל כך מהר. כנראה שגם לא הוא. אבל ביום שני ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ לפיד הפילו את הפצצה. הם מפזרים את הכנסת. מאז התברר להם, שאפילו זה לא כל כך פשוט.

צפו בכתבה של אורי לוי 

ביום חמישי חזרנו למשכן, לעקוב אחר ההצבעה על פיזור הכנסת בקריאה טרומית. השבוע דווח שלפיד רצה לראות את כל התהליך מתנהל מהר יותר - טרומית, ועדה, שנייה ושלישית והכול בתוך יומיים. החיפזון? מהחשש שבסוף השבוע יצליח רב האמן הפוליטי נתניהו לתפור ממשלה חלופית שתמנע בחירות. 

ומהסיבה הזאת תפסה עדשת המלצמה שלנו את לפיד מלווה את גנץ לחדר דיונים סגור בכנסת, שם השניים דנו ב... אפשר רק לנחש. למרות התבטאויות נחושות של חבריו למפלגת כחול לבן, גנץ נחשב לשותף פוטנציאלי של הליכוד בממשלה הבאה. כנראה שלפיד מנסה למנוע את זה. 

והוא לא היחיד. בעודנו ממתינים לשר החוץ ושר הביטחון שיסיימו את פגישתם, אורח נוסף מגיע לחפש את גנץ. איש יהדות התורה חבר הכנסת יצחק פינדרוס. מה יש לנציג הליטאים בכנסת לחפש אצל הרמטכ"ל לשעבר? גם את זה אנחנו יכולים רק לנחש. 

שני אנשים שהיה מאוד קשה לתפוס מול מצלמה, הם שר המשפטים גדעון סער וחבר הכנסת ניר אורבך. יו"ר תקווה חדשה הפך במהרה משנוא נפשם של תומכי נתניהו לתקווה חדשה-ישנה לממשלה בראשות הליכוד. אורבך, שומר על שתיקה, בתקווה שהריאיון הבא שלו לא יהיה האחרון בתור פוליטיקאי. 

ואילו זה שלשכתו נותרה מיותמת הוא ראש הממשלה בנט. עוד רגע, ראש ממשלה לשעבר. הוא טרם החליט לאן מועדות פניו בבחירות הקרובות. אבל היום, בימיה האחרונים של הכנסת ה-24, הוא יוצא למערכה חדשה, על מה שיום אחד ייקרא "מורשת בנט".