מחאת מורים בחודש שעבר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ההצעה של האוצר: שכר של 8,600 שקל למורה מתחיל

הלימודים מחר יתקיימו כסדרם, ויפה בן דויד אמרה כי "סוף סוף האוצר הניח הצעה קונקרטית על השולחן", אך הפערים בן הצדדים עדיין גדולים • בהסתדרות המורים דורשים שכר של 10,500 שקלים למורה מתחיל
לירן כוג'הינוף, איתי שיקמן וליאל קייזר
26 ביוני 2022
06:42
עודכן ב 22:37

הקרב על החינוך: פערים גדולים בין הסתדרות המורים למשרד האוצר באשר לשכר המורים, כשבהסתדרות דורשים ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על 10,500 שקלים ואילו האוצר נוקב בסכום של 8,600 שקלים. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. משרד החינוך קרוב לעמדת המורים ודורש ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על עשרת אלפים שקלים.

לצד זאת, בפגישה בין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן-דויד לממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן הוצג היום בפעם הראשונה הסכום שהאוצר מוכן לשלם. בעקבות ההתקדמות הזאת, הודיעה בן-דויד כי גם מחר יהיו לימודים כרגיל בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים. עם זה, רק לאחר שישובו הצדדים להיוועד מחר יתברר אם הושגה התקדמות ואם הלימודים יימשכו כרגיל גם מחרתיים.

"סוף סוף האוצר הניח הצעה קונקרטית על השולחן", אמרה היום מזכ"לית הסתדרות המורים. "עדיין יש פערים משמעותיים בין הצדדים. הוחלט שמחר נשב שוב וננסה לגשר על הפערים". באוצר מתעקשים שכל הסכם עם המורים יכלול שינוי של לוח החופשות ושתוספות השכר תתגמל קודם כל את המורים הצעירים.

מוקדם יותר היום הכריעה היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, כי לממשלת המעבר יש היתר לקיים משא ומתן עם הסתדרות המורים לצורך הגעה להסכם שכר חדש, כפוף למגבלות שחלות בתקופת בחירות.

בדיון ממושך עימה אמש בנושא, טענו הממונה על השכר באוצר ונציגי האגף כי יש לאפשר להם לחתום על הסכם רחב שיכלול רפורמות בלוח החופשות ובשיטת התגמול של המורים, למרות תקופת הבחירות. מהצד השני, הממונה על התקציבים ואנשי האגף טענו שיש להמתין עם חתימת ההסכם עד להקמת ממשלה חדשה שתגבש הסכם עם המורים כחלק מהעברת תקציב השנה הבאה.