ולאא חלאילה, חשוד ברצח ספיר נחום

רצח ספיר נחום: החשוד יצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף

ראש צוות החקירה: "גרסתו של ולאא חלאילה לא נכונה" • מעצרו הוארך עד יום חמישי • נציג המשטרה: "החשד מתחזק, "אין אף אחד אחר שיכול לבצע את העבירה הזאת" • אחותה של ספיר: "אני לא מאמינה שהוא מעז לעמוד מולי ולחייך אחרי דבר כזה"
חן ביאר
26 ביוני 2022
12:25
עודכן ב 13:49

בית המשפט האריך הבוקר (ראשון) עד ליום חמישי את מעצרו של ולאא חלאילה, החשוד ברציחתה של ספיר נחום. במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי חלאילה יצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף שנערכה לו כשנשאל אם רצח את ספיר נחום. "אנחנו בודקים את גרסתו והיא לא נכונה. לגבי נקודות מהותיות ביותר הוא טוען שהוא לא זוכר. יש לו מניע מובהק לרצח. יש לנו שני פרקליטים מלווים ומהיום התחלנו לקבל השלמות חקירה. החשד מתחזק, אין אף אחד אחר שיכול לבצע את העבירה הזאת", אמר ראש צוות החקירה המיוחד.

עדן, אחותה של ספיר, אמרה בתום הדיום: "אני בשוק מזה שהוא בתמימות על כל הסיפור הזה. אנחנו מאוד כואבים וכועסים. אני סומכת על המערכת ובאמת מאמינה שהם עושים את העבודה שלהם כמו שצריך, אני רוצה שיהיה כתב אישום, שכולם ידעו את הפרטים שלו. איך בן אדם כזה יכול להכחיש אחרי סיטואציה כזו? אני לא מאמינה שהוא מעז לעמוד מולי ולחייך?" 

טרם הדיון אמר חלאילה בערבית לתקשורת כי הוא חף מפשע וכי מדובר ברדיפה. השופט אמר בדיון כי "קיימות ראיות נסיבתיות הקושרות את החשוד לעבירת הרצח ויש בהן להקים כמעט ראיות לכאורה". הוא ציין כי הוא מסכים שכמעט לא הייתה כל התקדמות מאז הארכת המעצר הקודמת, אך אמר כי הראיות מספיקות להארכת מעצר נוספת כדי לאפשר למשטרה המשך ביצוע פעולות חקירה.

הופכים כל אבן | האזינו לעוד יום

סנגורו של חלאילה טען בדיון כי לא הוטח בחשוד דבר בחקירה מלבד צילום של דמות יורדת מרכב. נציג המשטרה אמר לשופט כי החשד מתחזק וכי אין אף אחד אחר שיכול לבצע את העבירה. לשאלת השופט אם ישנם חשודים נוספים השיב החוקר בשלילה ואמר שבשלב הזה אין חשד לעבירה של קשירת קשר והאפשרות שנבדקת היא שחלאילה פעל לבדו. עוד אומר החוקר שיש ראיות שמראות שספיר נחום שבה אל רכב החשוד לאחר שנראתה יורדת ממנו זמן קצר לפני שנעלמה.