.

הסרט הרע של נטפליקס: דיסני פלוס עשתה עלייה

איך ישפיע המהלך על השוק הישראלי, מה יעלה בגורלן של החברות המקומיות והאם ענקיות התוכן הזרות יחויבו לתמוך ביצירה ישראלית? | עוד יום עם דניאל אופיר ואלון פרוכטר
עוד יום
27 ביוני 2022
07:17

בואו נחזור לרגע שנתיים אחורה... כן, לא תקופה שכיף להיזכר בה, אבל בכל זאת - איפה הייתם בקורונה? סביר להניח שהייתם בבית, בנטפליקס. אי אפשר היה לחמוק מזה, נכנענו לשפע ולמחיר, בואו נודה על האמת, הלא יקרה. זה בוודאי בא על חשבון שירותי הטלוויזיה האחרים, כי הזמן בסופו של דבר מוגבל. אבל איך בדיוק זה משפיע?

האזינו לפרק בהסכת עוד יום

בימים אלה נכנס שחקן חדש אבל ותיק לשוק הסטרימינג, שמו "דיסני פלוס", וזה זמן טוב לנסות לנתח איך השפיע השירות הזה על שוק הטלוויזיה בישראל, על היצירה הישראלית ועל הפקות המקור, האם הממשלה צריכה להתערב כאן ולאן כל זה הולך? דניאל אופיר, דיבר עם ד"ר יובל גוז'נסקי, חוקר מדיה לילדים מהמחלקה לתקשורת, המכללה האקדמית ספיר. אבל עוד קודם כדי להבין בדיוק מי נגד מי - הוא דיבר עם עורך התרבות של כאן חדשות בדיגיטל, אלון פרוכטר.

שירות הסטרימינג, דיסני פלוס של חברת וולט דיסני הושק בישראל ב-16 ביוני. מחיר המנוי החודשי הוא 39.90 שקלים, ומנוי שנתי עולה 399 שקלים. שירות הסטרימינג יכלול תוכן מקורי ואלפי סרטים וסדרות של דיסני, פיקסר, מלחמת הכוכבים, נשיונל ג'יאוגרפיק ועוד.

לפני חודשיים בדיוק הודיעה החברה כי תעלה ב-42 מדינות, בהן ישראל, דרום אפריקה, פולין ואיחוד האמירויות. שירות הסטרימינג עלה לאוויר לראשונה בנובמבר 2019 בארצות הברית, קנדה והולנד. מאז הוא הושק גם בעשרות מדינות נוספות כמו צרפת, הודו בריטניה ובלגיה. השירות בארצות הברית הוא בעלות של שמונה דולר בחודש.

בין הסדרות שעלו בחברה וזכו להצלחה גדולה - "וונדה ויז'ן", "לוקי" ו"הפלקון וחייל החורף" של אולפני מארוול. עוד משודרות בלעדית בדיסני פלוס התוכניות "המנדלוריאן" ו"הספר של בובה פט" מאולפני לוקאספילם.