טום קרוז, מתוך "אהבה בשחקים"
צילום: באדיבות פורום פילם

"אהבה בשחקים: מאווריק" חצה את רף המיליארד דולר בקופות

מדובר בסרט השני בלבד שחצה את הרף המכובד מאז פרוץ מגפת קורונה • סרט ההמשך ללהיט הקולנועי משנת 1986, מדורג כעת במקום ה-15 ברשימת הסרטים המצליחים בכל הזמנים בארצות הברית
אלון פרוכטר
27 ביוני 2022
10:24

ארבעה שבועות לאחר שעלה לאקרנים, סרט הקולנוע "אהבה בשחקים: מאווריק" ממשיך לעשות היסטוריה. אמש (ראשון) דווח באתרי הבידור בארצות הברית, כי הסרט בבימויו של ג'וזף קוסינסקי והשחקן טום קרוז, חצה את רף ההכנסות של מיליארד דולר ברחבי העולם.

מדובר בסרט השני בלבד שחצה את הרף המכובד מאז פרוץ מגפת הקורונה. הראשון לעשות זאת היה "ספיידרמן: אין דרך הביתה", שיצא לאקרנים בחודש דצמבר האחרון. כעת, סרט ההמשך ללהיט הקולנועי "אהבה בשחקים" משנת 1986, מדורג במקום ה-15 ברשימת הסרטים המצליחים בכל הזמנים בארצות הברית, ובמקום ה-48 בעולם.

מדובר בסרט הראשון בקריירה של טום קרוז שחצה את רף 100 מיליון הדולר בשוק האמריקני, בסוף השבוע הראשון לצאתו. קרוז, שיחגוג ביום ראשון הבא את יום הולדתו ה-60, נמנה על מפיקי הסרט שעל פי הדיווחים הופק בתקציב של 152 מיליון דולר.

קרוז בבכורת הסרט בפסטיבל קאן, בחודש שעבר (צילום: רויטרס)

צילומי ההפקה הסתיימו כבר במארס 2019, אולם הסרט נדחה שוב ושוב בעקבות מגפת קורונה שהשביתה את תעשיית הסרטים וכן גם את אולמות הקולנוע ברחבי העולם. את הקרנת הבכורה שלו עשה הסרט בפרימיירה חגיגית שהתקיימה בחודש שעבר בפסטיבל קאן, במהלכה הוענק לקרוז פרס הוקרה של "דקל הזהב".