-
צילום: פלאש 90

חשש מפשע שנאה במצעד הגאווה במצפה רמון

במועצה המקומית צפויה מחאה של תומכים ברב צבי קוסטינר, ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, שתקף לאחרונה את קהילת הלהט"ב
אסף פוזיילוב
27 ביוני 2022
11:14

המשטרה מביעה חשש ממשי מפשע שנאה בזמן מצעד הגאווה שיתקיים ביום שישי הקרוב במצפה רמון. זאת בשל מחאה של תומכים ברב צבי קוסטינר, ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, שתקף לאחרונה את קהילת הלהט"ב. המשטרה צופה שלאירוע המחאה של הישיבה, שנקבע לזמן שבו אמור להתקיים מצעד הגאווה, יגיעו מאות אנשים מיהודה ושומרון, והחשש הוא שאחד המוחים ינסה לדרוס .

מארגני המצעד עתרו לבג"ץ נגד המשטרה ונגד הישיבה בראשותו של קוסטינר, לאחר שבעקבות מחאת אנשי הישיבה - חזרה בה המשטרה מתוואי המצעד שאישרה בתחילה.

האזינו לריאיון ם מיכל רומי בכאן רשת ב

מהמשטרה נמסר בתגובה כי היא הציגה חלופות, שנועדו לשמור על הסדר הציבורי וכי היערכותה מתבססת כבכל אירוע הן על תמונת המודיעין, הן על הערכות המצב. מהישיבה נמסר בתגובה כי בתקופה האחרונה הגיעו אל מצפה רמון קומץ קיצונים מתומכי ארגוני הלהט"ב, שמטרתם להפר את השלווה והשלום הקיימים בעיר וכי חברים בארגונים איימו על הרב קוסטינר.

ראש מועצת מצפה רמון, רוני מרום, סירב להגיב על הדברים או לגנות את האמירות ההומופוביות של הרב קוסטינר.

אחת העותרות לבג"ץ, מיכל רומי, חברת הקהילה הגאה במצפה רמון שמתגוררת במועצה המקומית, אמרה לאסף פוזיילוב וקרן נויבך בכאן רשת ב: "מפקדי המשטרה עשו איתנו סיור, אישרו לנו את הנתיב היחיד שעובר ביישוב, שלחו לנו מפה מאושרת. אחרי שבוע חזרו בהם ואפשרו נתיב באתרי בנייה, כי אנשי הישיבה הגישו בקשה לעשות אירוע מחאה. אין לנו שום רצון לעשות פרובוקציה, זה הם שרוצים לעשות פרובוקציה".

בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות תיעוד של הרב קוסטינר תוקף בבוטות את קהילת הלהט"ב ואת משרד החינוך. הדברים נאמרו במאהל המחאה מול ביתו של ח"כ ניר אורבך בפתח תקווה, שנועד להפעיל לחץ על אורבך לפרוש מהקואליציה.

קוסטינר, שהוזמן לנאום במאהל המחאה, סיפר לשומעיו על הצגה שהוצגה לכאורה ביום השואה בבית ספר ממלכתי דתי בדרום, ובה לכאורה סיפור הצלה של יהודים בידי כומר נוצרי, שנגמר ברומן להט"בי עם אביהם של הילדים. "מטורף, משוגעים", אמר קוסטינר, "תבינו עד איפה הטירוף מגיע במשרד החינוך. וזה הקרב שאני אומר לכולנו, כולנו, כל אחד במקום שלו. לא להתבייש, לקחת אומץ. איפה שאתה עובד, להגיד להט"בים הביתה, הומואים הביתה. רשע רשע רשע רשע ועוד רשע. ואנחנו שותקים, מפחדים. הורה 1, הורה 2 - מטורפים. וכולם שותקים. להילחם בכל דבר. תפקידנו בכל מקום לא להתבייש ביהדותנו, לא להתבייש".