.
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

העיצומים חוזרים: הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים בכל הארץ

באוצר ובהסתדרות המורים סיימו פגישת מו"מ נוספת ללא התקדמות משמעותית. בכיר באוצר: "הדרישות של בן דויד מופרכות" • גורמים המעורים בפרטים: "האוצר מזלזל במורים"
איתי שיקמן ולירן כוג'הינוף
27 ביוני 2022
12:00
עודכן ב 19:03

אחרי שאתמול הורגשה התקדמות בשיחות: בשל המבוי הסתום מול משרד האוצר, הסתדרות המורים הודיעה היום (שני) שמחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ. מזכ"לית ההסתדרות יפה בן דויד: "לצערי באוצר ניצלו את כוונותינו הטובות כדי להפסיק את העיצומים וקיימו ישיבות סרק. ההצעות שהועלו על ידם מביישות את מקצוע ההוראה ויגרמו לקריסת מערכת החינוך".

מוקדם יותר הסתיימה פגישת משא ומתן נוספת בין הצדדים, כשהפערים עדיין גדולים. גורמים המעורים בפרטים לא אופטימיים בנוגע לסיכויים להגיע לסיכום. בכיר באוצר אמר לאחר השיחה: "הדרישות של בן דויד מופרכות".

בהסתדרות דורשים ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על 10,500 שקלים ואילו האוצר נוקב בסכום של 8,600 שקל. משרד החינוך קרוב לעמדת המורים, ודורש ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על 10,000 שקלים.

גורמים המעורים במשא ומתן בין המורים לאוצר מסרו לכאן חדשות כי האוצר הניח הצעה של מסגרת תקציבית להסכם בעלות של שני מיליארד שקלים. מדובר בסכום דומה להסכם הקודם בין הצדדים, ובסכום נמוך בהרבה ממה שבהסתדרות המורים מבקשים. גורמים המעורים בפרטים מספרים על זלזול שמופנה מצד גורמים באוצר כלפי המורים.

באוצר מתנהלים בתקופה הרגישה תחת ההנחיות הקיימות של היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, שקבעה אתמול שלממשלת המעבר יש היתר לקיים משא ומתן עם הסתדרות המורים לצורך הגעה להסכם שכר חדש, כפוף למגבלות שחלות בתקופת בחירות.

בדיון ממושך עם הבהרב מיארה בנושא, טענו הממונה על השכר באוצר ונציגי האגף כי יש לאפשר להם לחתום על הסכם רחב שיכלול רפורמות בלוח החופשות ובשיטת התגמול של המורים, למרות תקופת הבחירות. מהצד השני, הממונה על התקציבים ואנשי האגף טענו שיש להמתין עם חתימת ההסכם עד להקמת ממשלה חדשה, שתגבש הסכם עם המורים כחלק מהעברת תקציב השנה הבאה.

הקרב על השכר | האזינו לעוד יום