דודי אשכנזי
צילום מסך

בכיר במשרד החוץ: המספר בצו - של אזרח אחר

בישראל הבהירו שדודי אשכנזי, שנעצר ביוון לבקשת פרו, הוא אינו האיש החשוד בביצוע עסקת סמים • סמנכ"ל במשרד החוץ לכאן רשת ב: מחכים למסמכים מפרו שיאשרו שמדובר בטעות
בחצי היום
27 ביוני 2022
12:20
עודכן ב 13:32

מעצר הישראלי ביוון: הסמנכ"ל לעניינים קונסולריים במשרד החוץ, אייל סיסו, סיפר היום (שני) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "אתמול הגיע לידינו צו האינטרפול, וראינו שמספר הזהות שמופיע לא של דודי אשכנזי שנעצר". בריאיון לאסתי פרז בן-עמי וורד פלמן הוא הסביר: "אנחנו מחכים למסמכים מפרו שיאמתו שזו טעות. השגריר שלנו שלח היום מכתב רשמי בנושא".

האזינו לריאיון המלא עם אייל סיסו בכאן רשת ב

סיסו הוסיף שהמספר שמופיע בצו של האינטרפול שייך לאזרח ישראלי אחר, שגם לו קוראים דודי אשכנזי. "אנחנו כמעט לא נתקלים בטעויות", הוא המשיך. "ככלל אנחנו לא אמורים להתערב בהליך המשפטי של עצורים משפטיים, מתערבים כשיש טעויות". 

גורמים רשמיים במשרד החוץ שיגרו הבוקר מכתב למנכ"ל משרד החוץ באתונה ובו הודעה על כך שדודי אשכנזי, שעצור באי קוס בחשד לביצוע עסקת סמים, איננו האיש אותו הם מחפשים. היום הגישה משפחתו ערר על מעצרו והם ממתינים כעת להחלטת התובע, אם לא יתקבל הערעור על ידי התובע – יתקיים דיון אצל שופט. אתמול בערב הועבר אשכנזי בחזרה מרודוס לקוס.

אשכנזי, בן 52, נעצר באי קוס כשנחת עם רעייתו לחופשה באי. בתחילה הוא עוכב בשדה התעופה ומשם נלקח למעצר. לדברי אשתו רחלי, הוצג להם כי בעלה מחזיק באזרחות אזרביג'נית, אך לטענתה מעולם לא הייתה לו כזו ובאותו הזמן שמיוחסת לו העסקה - הוא לא שהה כלל בפרו אלא חגג בת מצווה לבתו. היא ציינה כי מדובר באדם שומר חוק שלא ביצע עבירה מימיו.

בהכנת הידיעה השתתפה ורד פלמן