דליפת חומרים מסוכנים ממכלית בנמל עקבה, ירדן

ירדן: 13 הרוגים ו-251 פצועים בדליפת חומרים רעילים ממכלית

גנץ: "מערכת הביטחון נכונה לסייע בכל אמצעי שיידרש" • שר ההסברה של ירדן: המצב בעיר שב לשגרה • העיתון הירדני אל-ר'ד מדווח כי החומר שדלף הוא גז כלור • גורם ביטחוני: ישראל צפויה לפנות לירדנים ולהציע סיוע
גל אהרונוביץ', עומרי חיים ואיתי בלומנטל
27 ביוני 2022
18:47
עודכן ב 21:33

13 בני אדם נהרגו ו-251 נפצעו בפיצוץ מכלית גז כלור בנמל עקבה שבדרום ירדן, אחרי שהתנתקה מעגורן שנשא אותה מעל ספינה בנמל. לדברי ראש ממשלת ירדן, בישר אל-ח'סאוונה, בין ההרוגים ישנם אזרחים שאינם ירדנים. שר הביטחון בני גנץ מסר בציוץ בטוויטר, שכלל גם תרגום לשפה הערבית, כי "מערכת הביטחון נכונה לסייע בכל אמצעי שיידרש, כפי שהעברנו לידידינו הירדנים". שר ההסברה של המדינה מסר כי המצב בעיר שב לשגרה וכי אין ממה לחשוש.

קודם לכן דווח בכלי התקשורת המקומיים כי החוף הדרומי בעיר פונה בעקבות התאונה וכי מנהל משרד הבריאות בעקבה קרא לתושבי העיר להסתגר בבתיהם. לדברי שר ההסברה הירדני, ראש ממשלת ירדן, בישר אל-ח'סאוונה, הורה להרכיב צוות חקירה סביב התקרית בראשות שר הפנים.

דוברות כבאותו והצלה ועיריית אילת הודיעו כי בעקבות האירוע בירדן, התקיימה הערכת מצב של כוחות הביטחון בעיר, ומסרו שלאור תנאי מזג האוויר הוא אינו צפוי להשפיע על חופיה. יחד עם זאת מסרו כי "כלל כוחות החירום בעיר נמצאים בכוננות ועוקבים אחר האירוע".