.
צילום: אוליבייה פיטוסי ואבשלום ששוני, פלאש 90

המו"מ התקוע בין המורים לאוצר: "למה גררתם אותנו?"

בשל המבוי הסתום הסתדרות המורים הודיעה שמחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ • בכיר באוצר: "הדרישות של בן דויד מופרכות"
לירן כוג'הינוף
27 ביוני 2022
20:04

בשל המבוי הסתום מול משרד האוצר, הסתדרות המורים הודיעה שמחר (שלישי) לא יתקיימו לימודים בכל הארץ. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו היום ציטוטים חדשים מתוך פגישת המשא ומתן. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה לממונה על השכר באוצר קובי בר נתן: "לא נסכים להעלות את שכר עובד ההוראה המתחיל ל-8,600 שקלים וכמה מאות שקלים לעובדי הוראה מנוסים ומיומנים".


בר נתן הסביר לבן דויד כי הוא "לא יכול לשפר את ההצעה של 8,600 אפילו בשקל", ובן דויד הגיבה: "אז אף אחד לא יבוא, לא יהיו לכם מורים". גם מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטראובר, התרעמה והטיחה בנציגי האוצר: "למה המתנתם עד עכשיו עם המספרים האלה - וגררתם אותנו?".

על שכר המנהלים אמרה בן דויד כי "מנהל צריך להרוויח יותר מהמורה הכי ותיק". בר נתן הסביר שזה אומר "יותר מ-20 אלף שקלים - וזו דרישה גבוהה מידי".

במשא ומתן היום הוצעה מסגרת תקציבית דומה לתוספות שניתנו בשנת 2019 של שני מיליארד שקלים, שהמסגרת הנדרשת היא חמישה מיליארד שקלים. גורמים המעורים בפרטים לא אופטימיים בנוגע לסיכויים להגיע לסיכום. בכיר באוצר אמר לאחר השיחה: "הדרישות של בן דויד מופרכות".

בהסתדרות דורשים ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על 10,500 שקלים ואילו האוצר נוקב בסכום של 8,600 שקל. משרד החינוך קרוב לעמדת המורים, ודורש ששכרו של מורה מתחיל יעמוד על 10,000 שקלים.

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס להודעה על השביתה ואמר כי היא "מיותרת ופוגעת בתלמידים ובהורים ולא משרתת גם את ציבור המורים". לדבריי שר האוצר, אין מחלוקת שצריכים להעלות את שכר המורים משמעותית. ליברמן קרא לבן דויד לחזור לשולחן הדיונים: "רק ככה אפשר להגיע להסכם אמיתי שישדרג את מערכת החינוך".