הרב משה יזדי
צילום: פלאש 90

הרב יזדי המואשם באונס ייצא ממעצר לחתונת בנו

שב"ס והפרקליטות מתכוונים לערער לביהמ"ש העליון על ההחלטה • שתי נפגעות הגיעו לדיון כדי להביע את התנגדותן: "מספיק שייפגוש כמה עדים ויגיד להם כמה הוא סובל - זה יכול לגרום להם לבוא ולפגוע בנו"
משה שטיינמץ
27 ביוני 2022
21:34

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר אתמול (ראשון) את בקשתו של הרב משה יזדי, המואשם באונס במרמה ובעבירות מין בכמה נשים, לצאת ממעצרו ביום רביעי כדי להשתתף בחתונת בנו. שב"ס והפרקליטות מתכוונים לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה. 

לבית המשפט הגיעו אתמול שתיים מנפגעותיו, שביקשו גם הן להביע את התנגדותן לבקשה. "מספיק שייפגוש כמה עדים ויגיד להם כמה הוא סובל - זה יכול לגרום להם לבוא ולפגוע בנו" אמרה אחת מהן לבית המשפט. המתלוננת השניה אמרה "אין לנו ספק שברגע שהוא יצא לחתונה הוא ינסה לדבר, לפעול ולעשות".

הרב משה יזדי, בן 59 מירושלים, מואשם בעבירות מין חמורות בשבע נשים, בהן אונס במרמה, ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות הלבנת הון. יזדי, שהיה ראש קהילת "עמודי השלום", נהג להעביר שיעורי תורה לחוזרים בתשובה, ועל פי כתב האישום אמר לנשים שפנו אליו כי עליהן להשתעבד לרצונותיו ולמעשיו המיניים, כדי לתקן "ניצוצות של טומאה". יזדי נאשם שגרם לכמה מהמתלוננות להעביר אליו מאות אלפי שקלים במרמה והסתיר את הכסף בחשבונות שונים. 

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי ליאור יזדי, בן 37 ובנו של הרב משה יזדי, חשוד באונס אישה שנפלה קורבן, על פי כתב האישום, גם למעשיו של אביו. האירוע התרחש בשנת 2017 במלון בירושלים, והחשד עלה במסגרת החקירה של האב. ליאור יזדי שוחרר למעצר בית של שבועיים, בשל חומרים נוספים שעלו.