בנט
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

בנט מסביר למה הוא לא מאמין בהקמת ממשלת ימין | האזינו להקלטות מישיבת פעילים

בשיחה שקיים אתמול עם פעילי ימינה, אמר רה"מ היוצא: זה לא הזמן לפריצת דרך אידאולוגית. לדבריו, תמיכה של מרצ בהקמת שני יישובים עדיפה על הקמת חמישה ללא תמיכה רחבה • בנט לא חסך גם עקיצה לסילמן
יערה שפירא
28 ביוני 2022
07:30

בשיחתו עם פעילי ימינה, הסביר אתמול (שני) ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט מדוע הוא לא מאמין בהקמת ממשלת ימין. כך הוא נשמע: "עת לכל דבר. עת לפריצת דרך אידאולוגית, וזה לא הזמן הזה. הזמן הזה הוא עת לאחדות. אין עכשיו אירועים דרמטיים, אף אחד לא מדבר על להקים מחר מדינה פלסטינית וגם לא על סיפוח, אף אחד לא מדבר על מדינת הלכה וגם לא על מדינת כל אזרחיה. אין באמת ויכוחים רציניים. מה שצריך זה לטפל במדינה. ממשלה של ביבי, בן גביר וסמוטריץ' זה לא טוב לישראל - ואני אומר את זה כאיש ימין. הקו צריך להיות, ורק אנחנו יודעים לחולל את זה - אחדות רחבה, הקצוות ממנסור עבאס ועד בן גביר".

האזינו להקלטות

> פה אחד: חוק פיזור הכנסת עבר בקריאה ראשונה

בהמשך, בנט הסביר לפעילים מדוע ממשלת אחדות עדיפה לדעתו לאינטרס של הימין. "כשאנחנו מקבלים כממשלה החלטה להקים שני יישובים, ותומכים בהחלטה ממרצ עד ימינה - אני מעדיף את זה מחמישה יישובים כשזה לא ביחד", אמר. "עשינו מצעד דגלים, נתנו בראש לחמאס. מי הוציא את ההודעה על מצעד הדגלים? עמר בר-לב ממפלגת העבודה, זה הרבה יותר חזק".

בחלק אחר של דבריו, עקץ יו"ר ימינה את חברת הכנסת עידית סילמן. "כולם פה חטפו קיתונות של קללות, בזיונות", אמר, והמשיך: "אנחנו מרבים לדבר על אחת הח"כיות שעזבו אותנו, אבל כולם פה חטפו. ההבדל זה שלחבר'ה שיושבים פה בשולחן - יש עמוד שדרה".

בנט החליט אמש להישאר בתפקיד ראש הממשלה החליפי "כדי לסייע ללפיד בעניין איראן". פעילים בימינה אמרו לו כי איילת שקד מעוניינת להחזיר את בנימין נתניהו לשלטון. עימות פרץ בין שקד לשר מתן כהנא בקרב על ראשות ימינה אם בנט יפרוש. השניים נפגשו עם בנט, כל אחד בנפרד. כל אחד מהם מנסה לגייס ח"כים אחרים בימינה לטובתו. כהנא אמר למקורביו כי אם שקד תוביל את ימינה - הוא לא יישאר איתה.