-
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הסתדרות המורים: הלימודים ביומיים האחרונים יתקיימו כרגיל

בן דויד: שמחתי לשמוע את שר האוצר אומר ברדיו אומר קבל עם ועדה שהיועצת המשפטית לממשלה לא הציבה שום מגבלה • שר האוצר ליברמן לכאן רשת ב: "אין שום מגבלה משפטית למשא ומתן"
לירן כוג'הינוף
28 ביוני 2022
06:26
עודכן ב 13:08

לאחר השביתה: הסתדרות המורים הודיעה היום (שלישי) כי ביומיים האחרונים של שנת הלימודים, מחר ומחרתיים, יתקיימו הלימודים כסדרם. ההודעה פורסמה בעקבות דברים שאמר הבוקר שר האוצר ליברמן בכאן רשת ב, ולפיהם אין שום מגבלה משפטית על ניהול משא ומתן והגעה להסכם שכר חדש עם הסתדרות המורים גם במהלך מערכת הבחירות.

"התחלנו את המשא ומתן זמן רב לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות, ואפשר להגיע להסדר בלי קשר לבחירות שיתקיימו הרבה אחרי פתיחת שנת הלימודים הבאה", דברי שר האוצר בתוכנית הבוקר הזה. בהסתדרות המורים אומרים כי ההבהרה הזאת מאפשרת לשוב ללימודים סדירים ולחדש את המשא ומתן עד שיימצא פתרון.


מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד: "שמחתי לשמוע היום את שר האוצר, אביגדור ליברמן, אומר בכאן רשת ב קבל עם ועדה, שהיועצת המשפטית לממשלה לא הציבה שום מגבלה. מדובר בשינוי שמאפשר לנו לחזור לדיונים ולשבת יחד עם נציגי האוצר ונציגי משרד החינוך עד שנמצא פתרון".

הקרב על שכר המורים | האזינו לעוד יום 

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר הבוקר בריאיון לזאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "יש פה התנהלות כוחנית, יפה בן דויד חיפשה הזדמנות להפגין שרירים. במשא ומתן תמיד יש עליות ומורדות, וההתנהגות הזאת לא מקובלת. אין שום מגבלה על המשא ומתן". 

האזינו לריאיון המלא עם שר האוצר אביגדור ליברמן בכאן רשת ב

גם יו"ר הנהגת הההורים הארצית, מירום שיף, מתח ביקורת על שביתת הסתדרות המורים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הוא טען שהשביתה לא תוביל לשינוי אמיתי. "דרישת השכר מוצדקת, השאלה היא אם שינוי בשכר הוא הדבר היחידי שהמערכת צריכה", הוא הוסיף. 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הנהגת ההורים מירום שיף לכאן רשת ב

אתמול פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 ציטוטים חדשים מתוך פגישת המשא ומתן. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה לממונה על השכר באוצר קובי בר נתן: "לא נסכים להעלות את שכר עובד ההוראה המתחיל ל-8,600 שקלים וכמה מאות שקלים לעובדי הוראה מנוסים ומיומנים".

בר נתן הסביר לבן דויד כי הוא "לא יכול לשפר את ההצעה של 8,600 אפילו בשקל", ובן דויד הגיבה: "אז אף אחד לא יבוא, לא יהיו לכם מורים". גם מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטראובר, התרעמה והטיחה בנציגי האוצר: "למה המתנתם עד עכשיו עם המספרים האלה - וגררתם אותנו?".

על שכר המנהלים אמרה בן דויד כי "מנהל צריך להרוויח יותר מהמורה הכי ותיק". בר נתן הסביר שזה אומר "יותר מ-20 אלף שקלים - וזו דרישה גבוהה מידי".