מרב מיכאלי
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

גורם בקואליציה תקף את מיכאלי: "גוררת את חוק המטרו במשך שנה"

שר האוצר לכאן רשת ב: עיכוב החוק – כניעה מבישה • גורם המעורב בתכנון המטרו: כל עיכוב יביא לנזק של 30-20 מיליארד שקלים • אלי כהן לכאן רשת ב: "זה חוק חשוב שצריך למצוא לו פתרון עד ליום רביעי"
מיכאל שמש ודנה ירקצי
28 ביוני 2022
11:02

במערכת הפוליטית מתחו היום (שלישי) ביקורת סביב ההתנהלות שרת התחבורה סביב חוק המטרו. גורם בקואליציה תקף את מרב מיכאלי ואמר כי היא גוררת את החוק כבר שנה. לדבריו, "היא הייתה יכולה להגיע להסכמים ולא עשתה זאת, היא מצפה שיפתרו לה את כל הבעיות". 

בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר שר האוצר אביגדור ליברמן לזאב קם כי אי קידום חוק המטרו – "זו כניעה מבישה של הקואליציה". ח"כ אלי כהן מהליכוד אמר גם הוא בריאיון לתוכנית כי "זהו חוק חשוב, צריך לשבת ולמצוא לו פתרון לפני יום רביעי". 


גורם המעורב בתכנון המטרו אמר לכאן חדשות כי כל שנה של עיכוב בפרויקט יביאו לנזק משקי של בין 20 ל-30 מיליארד שקלים. זאת בזמן שהתועלת המשקית של הפרויקט, שפתיחת הקו הראשון בו תוכננה לעוד 10 שנים, הוערכה על ידי משרד האוצר ב-550 מיליארד שקלים ב-20 שנות הפעלתו. 

החוק מחולק לשלוש "משפחות": הראשונה היא הקמת רשות המטרו, אסדרת המנגנון שיפקח עליו והקמת המנגנון המקצועי לאישורים והליכי תכנון. השנייה עוסקת ברגולציה – הגדרת עדיפות לפרויקט בהקשר של פעילות מול הרשויות המדינה או חברות שונות כמו תקשורת ומים. המשפחה השלישית קשורה לתכנון ובנייה כולל הפקעת קרקעות והתחדשות עירונית. עם זאת, בחוק ההסדרים האחרון עבר התקצוב והיכולת להקים את מנהלת המטרו ללא הגופים שמפקחים עליה. 

החוק, שממתין לאישורו בקריאה שנייה ושלישית, אמור לייצר את התשתית הגדולה ביותר להקמת הפרויקט היקר בישראל — רכבת תחתית בישראל שעלותה מוערכת בלמעלה מ-150 מיליארד שקל. אם הוא לא יעבור בכנסת הזו,  יהיה צורך לעבור הליך חקיקה מחדש או להחיל עליו דין רציפות, דבר שיכול ליצור עיכוב נוסף של שנים בהחלתו.

אתמול אמר ראש הממשלה נפתלי בנט לאופוזיציה על החוק: "אל תמנעו מישראל מטרו כל כך חיוני. אין כאן ימין ושמאל. אם החוק לא יעבור כעת, זה יידחה בשנים רבות והילדים של כולנו ישלמו את המחיר. בכל פעם שנהיה בפקקים, הישראלים יזכרו שכמה פוליטיקאים קטנים מנעו מהם את המטרו מסיבות תמוהות. תנו למטרו להתקדם".

ח"כ יואב קיש התייחס גם הוא לנושא ואמר: "מוכן להכניס את חוק המטרו להסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה, אם הקואליציה תסכים לקיים את הבחירות בתאריך המועדף על האופוזיציה - 25 באוקטובר".