חפץ ופילבר
צילום: אוליבייה פיטוסי ואבשלום ששוני, פלאש 90

נחשפו הסכמי עדי המדינה במשפט נתניהו

פילבר יורחק לצמיתות מהשירות הציבורי ויפעל להתליית רישיון עורך הדין שלו • חפץ מצידו התחייב למסור מידע אודות פרשיות בטחוניות
אמוץ שפירא
28 ביוני 2022
14:21

בית משפט השלום בתל אביב החליט הבוקר (שלישי) כי הסכמי עד המדינה של ניר חפץ ושלמה פילבר, שנחתמו במסגרת תיקי נתניהו, ייחשפו לציבור. זאת בעקבות בקשה שהגישו מספר ארגונים לבית המשפט. את הבקשה הגיש עו"ד אלעד מן בשם עמותות העין השביעית, שקוף, הצלחה והתמנון.

מתוך הסכם עד המדינה שנחתם עם שלמה פילבר ב-20 בפברואר 2018 עולה כי פילבר יעמוד לדין משמעתי בנציבות שירות המדינה. בנוסף, יסכים לענישה של הרחקה מהשירות הציבורי לצמיתות, לא יתמודד ולא יעסוק בכל תפקיד בשירות הציבורי, ויפעל להתליית רישיון עריכת הדין שלו לחמש שנים.

בין ההתחיבויות שנטל על עצמו במסגרת ההסכם – למסור הודעות אמת מלאות ומפורטות, להקליט שיחות בינו לבין מעורבים אחרים, תנאים רגילים בהכם עד מדינה, ולפעול שבת זוגו תמסור עדות אמת מלאה בנוגע הידוע לה על הפרשה.

בהסכם עד המדינה עם ניר חפץ, שנחתם ב-4 במרץ 2018 הוא התחייב בין השאר שימנע מלהתמודד או לעסוק בכל תפקיד ציבורי לצמיתות. בין השאר צוין כי "ימסור מידע אודות שתי פרשיות ביטחוניות חמורות בעלות עניין ציבורי רב. לדבריו, אחד מן האירועים הוא שהוביל אותו להתפטר מתפקידו". 

העדות שתכריע את המשפט? | האזינו לעוד יום