-

בוטל גזר דין המוות לישראלית שהואשמה בעבירות סמים באמירויות

בית המשפט באבו דאבי קיבל את ערעור הישראלית והעונש שלה יומר במאסר • עורכת דינה לכאן חדשות: "נעשה הכול כדי להביאה לארץ כמה שיותר מהר"
ערן זינגר
28 ביוני 2022
15:58

בית המשפט באיחוד האמירויות ביטל היום (שלישי) את גזר דין המוות נגד פידאא כיוואן, הישראלית שהורשעה בסחר בסמים במדינה. העונש יומר בימים הקרובים במאסר. 

עורכת הדין תמי אולמן, שייצגה את כיוואן, אמרה לכאן חדשות: "הורידו את עונש המוות מעל כתפיה, קיבלו את הערעור שקיבלנו באמצעות עורך הדין המקומי. קיבלנו את הבשורה המשמחת ואנחנו מאושרים. בימים הקרובים יוקצב לה עונש מאסר. נעשה הכול כדי להביאה לארץ כמה שיותר מהר". 

ממשרד החוץ נמסר: "אנו שמחים מאוד כי המאמצים במישור המשפטי ובערוצים נוספים צלחו ועונש המוות בוטל". השר לשיתוף פעולה אזור, עיסאווי פריג', בירך על המתקת העונש: "שמח על ביטול עונש המוות שנגזר באיחוד האמירויות על הישראלית פידאא כיוואן. פעלתי בנושא, יחד עם ידידי השגריר האמירותי שנרתם גם הוא למשימת הצלת חייה של פידאא. איחוד האמירויות היא ידידת אמת שלנו ואני מודה לבית המשפט באבו דאבי על החלטתו".

בשיחה עם כאן חדשות בחודש אפריל האחרון אמרה כיוואן כי "בחיים לא חשבתי שאני אקבל גזר דין מוות. אני לא חושבת שזה יקרה, זאת ארץ מודרנית. אבל אני לא יודעת, זה נגזר ונמצא במערכת. הוצאה להורג זה דבר שקראתי בספרים וראיתי בסרטים". 

כיוואן, בת 43 מחיפה, עברה לאיחוד האמירויות לפני כשנה לצורך עבודה בתחום הצילום והגרפיקה. היא נעצרה ונשפטה בגין החזקה של חצי קילו קוקאין, ובתחילת החודש נגזר עליה עונש מוות. אנשי משרד החוץ שוחחו עם כיוואן כמה פעמים מאז גזר הדין, שבוטל היום.