אלן ובולדווין, הערב
מתוך דף האינסטגרם של אלק בולדווין

"הריגוש אבד": וודי אלן שוקל לפרוש מבימוי סרטים

הבמאי הוותיק בריאיון נדיר: "לא נהנה עוד לעשות סרט ולשחרר אותו לקולנוע" • אלן בן ה-86 התראיין בחשבון האינסטגרם של השחקן אלק בולדווין, לרגל צאת ספרו החדש "Zero Gravity"
אלון פרוכטר
28 ביוני 2022
19:07

הבמאי האמריקני הוותיק וודי אלן העניק הערב (שלישי) ריאיון נדיר לשחקן אלק בולדווין. בריאיון שהתקיים בשידור חי בדף האינסטגרם של בולדווין, אמר אלן כי הוא שוקל לפרוש מבימוי סרטים, מיד לאחר שישלים את העבודה על סרטו הבא - שיצטלם בפריז.

מתוך הריאיון של אלן לבולדווין, הערב

"אני כנראה אצלם לפחות עוד סרט אחד. הרבה מהריגוש אבד", אמר אלן. "בעבר כשהייתי מוציא סרט, הוא היה מוקרן בבתי קולנוע בכל רחבי ארצות הברית. עכשיו אתה משחרר סרט ומקבל שבועיים בקולנוע. אולי ארבעה, גג שישה שבועות - ואז הוא עובר ישירות לסטרימינג. זה כבר לא אותו הדבר. אני לא נהנה מלעשות סרט ולשחרר אותו לקולנוע", הוסיף. "זאת הייתה הרגשה נחמדה לדעת ש-500 אנשים ראו אותו פעם אחת. אני לא יוע מה אני מרגיש עוד לגבי עשיית סרטים".

בשנים האחרונות - מאז עליית גל ה-MeToo, מתמודד אלן עם התנערות של אולפני הסרטים הגדולים מעבודה עמו. זאת, בעקבות המשפט שניהל מולו אשתו לשעבר, השחקנית מיה פארו, שטענה שאלן תקף מינית את בתם המשותפת דילן. לאחר חקירה, החליטו השלטונות שלא להגיש כתב אישום נגד הבמאי. הטענות עלו שוב לאחרונה, בסדרה התיעודית "אלן נגד פארו" ששודרה בשנה שעבר ברשת HBO.

שיתוף הפעולה האחרון של אלן ובולדווין: "יסמין הכחולה" (2013) 

אתמול הפתיע בולדווין את תעשיית הבידור כשהודיע לעוקביו כי יראיין את הבמאי בחשבון האינסטגרם שלו. הריאיון התקיים לרגל צאת ספר הסיפורים החדש ששחרר אלן מוקדם יותר החודש - Zero Gravity, הראשון שהוציא זה 15 שנה. "הרשו לי להקדים ולומר שיש לי אפס עניין בפוסטים טהרנים של מישהו כאן", כתב בולדווין לפני הראיון. "אם אתם מאמינים שצריך לערוך משפט באמצעות סרט תיעודי של HBO, זו הבעיה שלכם".

אלן, מחזיק בארבעה פרסי אוסקר - לבימוי הסרט "הרומן שלי עם אנני" משנת 1977, ושלושה לתסריט המקורי הטוב ביותר של "הרומן שלי עם אנני", "חנה ואחיותיה" משנת 1986 ו"חצות בפריז" משנת 2011. סרטו האחרון, "הפסטיבל של ריפקין", הוקרן בשנה שעברה בפסטיבל הקולנוע בירושלים. סרטו הבא יהיה ה-50 במספר.