דודי אשכנזי

הישראלי שנעצר במכתב מהכלא ביוון: "נפלה עליי פצצה"

דודי אשכנזי: "רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה להוכיח את חפותי ולהוציא אותי מפה כמה שיותר מהר" • לפיד שוחח עם שר החוץ היווני וביקש לפעול לשחרורו המידי
ורד פלמן וגילי כהן
29 ביוני 2022
18:58

דודי אשכנזי, הישראלי שעצרו ביוון, כתב היום (רביעי) מכתב מתא המעצר: "הגעתי לקוס לטיול שגרתי ונפלה עליי פצצה. רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה להוכיח את חפותי ולהוציא אותי מפה כמה שיותר מהר". שר החוץ יאיר לפיד שוחח עם מקבילו היווני ניקוס דאנדיאס על מעצרו של אשכנזי, ביקש ממנו לפעול לשחרורו המידי.

סמנכ"ל לעניינים קונסולריים במשרד החוץ, אייל סיסו, סיפר ביום שני בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "אתמול הגיע לידינו צו האינטרפול, וראינו שמספר הזהות שמופיע לא של דודי אשכנזי שנעצר". בריאיון לאסתי פרז בן-עמי וורד פלמן הוא הסביר: "אנחנו מחכים למסמכים מפרו שיאמתו שזו טעות. השגריר שלנו שלח היום מכתב רשמי בנושא".

אשכנזי, בן 52, נעצר לפני כשבוע באי קוס כשנחת עם רעייתו לחופשה באי. בתחילה הוא עוכב בשדה התעופה ומשם נלקח למעצר. לדברי אשתו רחלי, הוצג להם כי בעלה מחזיק באזרחות אזרביג'נית, אך לטענתה מעולם לא הייתה לו כזו ובאותו הזמן שמיוחסת לו העסקה - הוא לא שהה כלל בפרו אלא חגג בת מצווה לבתו. היא ציינה כי מדובר באדם שומר חוק שלא ביצע עבירה מימיו.