-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הצוות לטיפול במגפות ממליץ: לחסן לקורונה מגיל חצי שנה

כל חברי הצוות הצביעו בעד. 87% סברו שניתן לחסן גם מחלימים. כעת, ההחלטה בידי מנכ"ל משרד הבריאות
נוב ראובני
30 ביוני 2022
13:09

אחרי שהתכנס אתמול (רביעי) לדיון, הצוות לטיפול במגפות הודיע היום כי הוא ממליץ למשרד הבריאות לחסן נגד קורונה את קבוצת הגיל של בני החצי שנה עד 5. אחרי שניתנו סקירות מקצועיות, חברי הצוות החליטו כי החיסון בעל פרופיל בטיחות גבוה וכולם הצביעו בעד. כעת, ההחלטה בידי מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש.

תוצאות ההצבעה בפירוט:

- 58% הצביעו בעד המלצה לחסן ילדים עם גורמי סיכון, ולאפשר חיסונם של ילדים ללא גורמי סיכון
- 13% הצביעו בעד המלצה על מתן החיסון לכלל הילדים
- 13% הצביעו בעד אפשרות מתן החיסון לכלל הילדים
- 16% המליצו להגביל את החיסון רק לילדים עם גורמי סיכון
- 87% סברו שניתן לחסן ללא הבחנה בין מחלימים לבין מי שטרם חלה
- 13% סברו שאין לחסן מחלימים

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במשרד הבריאות כבר החלו בהליך רכישת חיסוני קורונה לפעוטות מול ענקית התרופות פייזר. החיסונים לפעוטות מכילים מנות במינון נמוך יותר מהחיסונים המוכרים. לאחר שהחיסונים יוזמנו ויגיעו לארץ, מי שירצה יוכל לחסן את ילדיו בקופות החולים. גם איגוד רופאי הילדים המליץ לאשר את חיסוני הפעוטות, אם כי הוא הוסיף הוסיפו שיכבד החלטה של כל הורה שיבחר אם ומתי לחסן את ילדו.

ממונה הקורונה פרופסור סלמן זרקא אמר אתמול לכתבים כי יש עלייה של 300% בכמות חולי הקורונה במצב קשה וקריטי בבתי החולים. "עברנו את רף ה-300 מאושפזים במצב קשה. בתחילת החודש היינו עם פחות מ-100". לדבריו, "עיקר הפגיעה היא באוכלוסייה מעל גיל 60 ואנשים בכל גיל עם מחלות רקע. יש גם עלייה מתמשכת באחוז וכמות החיוביים, אך זה קצה הקרחון כי לא מגיעים להידבק".

נכון להיום, בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 296 חולי קורונה במצב קשה. אתמול אובחנו 11,077 נדבקים חדשים בבדיקות PCR. בשבת הימים החולפים נפטרו 36 בני אדם מקורונה ובסך הכול נפטרו 10,958 חולי קורונה בישראל.