-
צילום: אבשלום ששוני ודוד כהן, פלאש 90

יפה בן דויד מאיימת בפתח החופש הגדול: ללא הסכם שכר - לא נפתח את שנת הלימודים הבאה

מזכ"לית ההסתדרות אמרה בסרטון שהפיצה למורים: "אם לא נגיע להסכם מיטבי לכולם, ב-1 בספטמבר יהיה פה בלגן עוד יותר גדול ממה שראינו בימים האחרונים"
לירן כוג'הינוף
30 ביוני 2022
16:20

הקרב על החינוך: בפתח החופש הגדול, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד שיגרה היום (חמישי) איום לקראת השנה הבאה, לפיו אם לא יהיה הסכם שכר - שנת הלימודים הבאה לא תיפתח. "אם לא נגיע להסכם מיטבי לכולם, ב-1 בספטמבר יהיה פה בלגן עוד יותר גדול ממה שראינו בימים האחרונים״, אמרה בן דויד בסרטון שהפיצה למורים.

את היומיים האחרונים לשנת הלימודים החליטה הסתדרות המורים להעביר ללא עיצומים. זאת בהמשך לדברים שאמר השבוע שר האוצר אביגדור ליברמן בכאן רשת ב, ולפיהם אין שום מגבלה משפטית על ניהול משא ומתן והגעה להסכם שכר חדש עם הסתדרות המורים גם במהלך מערכת הבחירות.

"התחלנו את המשא ומתן זמן רב לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות, ואפשר להגיע להסדר בלי קשר לבחירות שיתקיימו הרבה אחרי פתיחת שנת הלימודים הבאה", דברי שר האוצר בתוכנית הבוקר הזה. בהסתדרות המורים אמרו כי ההבהרה הזאת מאפשרת לשוב ללימודים סדירים ולחדש את המשא ומתן עד שיימצא פתרון.

לצד זאת, באותו ריאיון גם תקף השר ליברמן את התסדרות המורים: "יש פה התנהלות כוחנית, יפה בן דויד חיפשה הזדמנות להפגין שרירים. במשא ומתן תמיד יש עליות ומורדות, וההתנהגות הזאת לא מקובלת. אין שום מגבלה על המשא ומתן". 

האזינו להסכת עוד יום