ראש הממשלה לשעבר בנט ושר הביטחון גנץ בתרגיל בצפון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ההדלפות בצמרת הביטחונית: 10 אירועים מסווגים דלפו בתוך חודשיים

אחרי פרסום של תיעוד הנזק במפעל באיראן: גנץ הנחה לתחקר הדלפות מדיונים ביטחוניים • בשלב הזה אין כוונה לנקוט בצעדים אישיים נגד מעורבים, אלא לבלום מקרים עתידיים שעלולים לפגוע בעמימות הישראלית ובפעילויות מבצעיות
איתי בלומנטל
01 ביולי 2022
21:21
עודכן ב 07:34

במערכת הביטחון זיהו עשרה מקרי הדלפות מדיונים מסווגים בתוך חודשיים בלבד. כך פורסם אמש (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. שלשום הנחה שר הביטחון בני גנץ את הממונה על הביטחון במערכת הביטחון לבצע תחקיר של ההדלפות האחרונות מתוך דיונים סגורים, וכן של הדלפות מתוך אירועים מבצעיים, באופן שפוגע במדיניות העמימות של מדינת ישראל. זאת ברקע שורה של נושאים הקשורים במאבק של ישראל באיראן.

ההנחיה הגיעה בין השאר לאחר התיעוד הדרמטי שהתפרסם ביום חמישי, של נזקי מתקפת הסייבר במפעל הפלדה באיראן. בתיעוד נראות להבות מתפרצות במפעל ונשמעות קריאות מצוקה של הנוכחים במקום.

עוד עלה חשש כי המידע שדלף מפגישת כוכבי עם הרמטכ"ל הסעודי במצרים ומחיסול בכיר במשמרות המהפכה בטהרן - מקורו בהדלפה ממקורות בישראל. 

בשלב הזה לא מתכוונים במערכת הביטחון לנקוט בצעדים אישיים נגד מעורבים, אלא לבלום מקרים עתידיים שעלולים לפגוע בעמימות הישראלית ובפעילויות מבצעיות.