המשפחה שנפצעה
צילום: פספורט קארד

תאונה ימית בירדן: "יאכטה נכנסה למקום אסור במהירות מופרזת, הנהגים היו שתויים"

נער ואימו נפצעו אתמול קשה בתאונה בעקבה. אביו של הנער נפצע בינוני. מטוסי אמבולנס פינו אותם לשיבא בתל השומר ביחד עם נער נוסף שנפצע קל
איציק זוארץ ונוב ראובני
03 ביולי 2022
11:02
עודכן ב 12:56

תאונה ימית בעקבה: נער ישראלי בן 14 נפצע אתמול (שבת) באורח אנוש, אימו בת 46 נפצעה קשה ואביו, בן 53, נפצע באורח בינוני, לאחר שנפגעו בפעילות ספורט ימי בעיר החוף שבירדן. ילד נוסף, בן למשפחה נוספת ששהה איתם, נפצע באורח קל.

האב הפצוע, איהב רינאווי, סיפר לכאן חדשות מבית החולים בתל השומר: "הייתי בטיול עם המשפחה בעקבה, אני ועוד שתי משפחות עם לידים. האירוע אתמול נבע מבלגן בבית המלון. שכרנו משחקים, אחד מהם היה סוג של אבוב. משום מקום יאכטה נכנסה למקום שאסור לה להיכנס במהירות מופרזת, לא ראיתי אפילו את הנהגים, היא נחתה עלינו. אני ואשתי, הבן שלנו ובן של חברים נפלנו מהאבוב. הלוואי שיכולתי לעשות משהו. אשתי קיבלה מכות קשות מאוד וגם הבן שלי, שניהם יחד בטראומה. החבר'ה שם העלו אותנו ליאכטה ולקחו אותנו לחוף, היו מלא בקבוקי וויסקי ווודקה. זה נובע מרשלנות פושעת של השלטונות שם. אף אחד לא ילמד, אבל תלמדו, אני עכשיו מאבד משפחה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

ג'יהאד בסיך, אביו של אחד הנערים הפצועים, סיפר לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על שהתרחש: "מישהו נכנס בהם עם כלי שיט בים. האיש שפגע בהם עזר להם לצאת מהמים. אמבולנסים לקחו אותם מהחוף, שניים במצב קשה מאוד. שיתוף הפעולה בין ירדן למשרד החוץ היה מצוין והם הצליחו להביא אותם לתל השומר".

מטוסי אמבולנס ששלחה חברת "פספורטכארד" חילצו את שתי המשפחות. הפצועים הועברו לטיפול בבית החולים שיבא בתל השומר. מצבו של הנער הוגדר בהתחלה קריטי והוא פונה כשהוא מורדם ומונשם. בני המשפחה, קרובים של חברת הכנסת ג׳ידה רינאווי זועבי, סיפרו כי שר הבריאות התערב באופן אישי כדי לסייע בפינוי הפצועים ארצה.