זירת האירוע, היום
צילום: La Vanguardia

אסון בספרד: ילד ישראלי נהרג בנפילה מחלון בברצלונה

ממשרד החוץ נמסר כי האירוע מטופל וכי הילד שהה עם משפחתו בחופשה בעיר • נציג זק"א בעיר עומד בקשר עם המשפחה כדי לסייע להביא את גופתו לקבורה בישראל בהקדם • דודו של בן ה-7: "זו טרגדיה נוראית. מבקש מכל האנשים שלא יודעים מה באמת קרה, שידם לא תהיה קלה על המקלדת"
ורד פלמן ובן יניב
04 ביולי 2022
14:58
עודכן ב 20:05

אסון בספרד: ילד ישראלי בן שבע נהרג הבוקר (שני) בנפילה מחלון בניין בשכונת אישמפלה שבברצלונה. ממשרד החוץ נמסר כי האירוע מוכר ומטופל, וכי הילד שהה עם בני משפחתו בחופשה בעיר. נציג זק"א בעיר עומד בקשר עם המשפחה כדי לסייע להביא את גופתו לקבורה בישראל בהקדם.


בעיתון הספרדי El Periódico דווח כי המשטרה המקומית קיבלה קריאה על האירוע בשעה 08:30 בבוקר (שעון מקומי). חקירת המשטרה מתבססת על ההנחה שמדובר בתאונה מצערת ולא באירוע מכוון. עוד דווח כי גופת הילד פונתה מהזירה לנתיחה בשעה 11:00, וכי את המשפחה מלווים עובדים סוציאלים מעיריית ברצלונה.

אתר החדשות המקומי La Vanguardia דיווח כי הילד בילה עם הוריו כמה ימים בחופשה בברצלונה. עוד דווח כי הוא נפל מהקומה השנייה לחצר הבניין. לפי הדיווח, הילד טיפס על כיסא או רהיט ונפל דרך חלון, אולם טרם ניתן אישור רשמי לנסיבות הנפילה.

דודו של בן ה-7: "מבקש מכל האנשים שלא יודעים מה באמת קרה, שידם לא תהיה קלה על המקלדת"

הרב מאיר שמעון בר חן, הרב הראשי של ברצלונה ומפקד זק״א ספרד, מסר כי ״מדובר באירוע כואב. ילד שנפש עם משפחתו בברצלונה ככל הנראה החליק ונפל מחלון חדר המלון בגובה מספר קומות. כוחות הצלה שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה ממושכות אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. מרגע קבלת הדיווח אנו פועלים יחד עם שליח חב״ד בברצלונה, הרב דוד ליברסון, משרד החוץ ונציגי השגרירות מול הרשויות המקומיות, כדי לסייע בהליך שחרור גופתו של הילד לקבורה בישראל בהקדם האפשרי. אנו עומדים לצד המשפחה ומלווים אותם ברגעים הקשים כדי לסייע בכל האפשר״.

אביעד, דודו של הילד ואחיו של האבא, סיפר לכאן חדשות: "אחי ואישתו טסו לברצלונה לחודש, היום בבוקר קרה המקרה הנורא. אנחנו מחכים לנתיחה שאחרי המוות. זו טרגדיה נוראית. מבקש מכל האנשים שלא יודעים מה באמת קרה, שידם לא תהיה קלה על המקלדת". עוד אמר כי אנשי חב"ד בברצלונה מסייעים למשפחה.