קייט בוש, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בזכות "דברים מוזרים": קייט בוש הרוויחה 2.3 מיליון דולר

ההצלחה המחודשת לה זוכה Running Up That Hill מתבטאת גם בכיס • הזמרת הבריטית הרוויחה את הסכום המרשים תוך חמישה שבועות, בין היתר לאור העובדה שכתבה את הלהיט בעצמה • בשבוע שעבר נכנסה הזמרת לספר השיאים של גינס כששברה שלושה שיאים
אלון פרוכטר
04 ביולי 2022
15:19

הזמרת הבריטית קייט בוש שלשלה לכיסה תמלוגים בסך 2.3 מיליון דולר, הודות להצלחה המחודשת וחסרת התקדים של הלהיט Running Up That Hill בשבועות האחרונים. רשת CBS דיווחה הלילה (שני) כי מאגר המידע המוזיקלי Luminate מעריך כי הזמרת קיבלה את הנתח העיקרי של התמלוגים, לאור העובדה שגם כתבה את הלהיט בעצמה.

מאז שהשיר הופיע בעונה הרביעית של סדרת המדע בדיוני "דברים מוזרים" של נטפליקס בסוף חודש מאי, נכנסה בוש לספר השיאים של גינס בזכות שלושה שיאים ששברה - האישה המבוגרת ביותר שהגיעה לראש מצעד ההשמעות בבריטניה, הזמן הארוך ביותר שלקח לשיר להגיע לראש המצעד מאז שיצא, והזמן הארוך ביותר שלקח לזמרת להגיע שוב למקום הראשון במצעד. גם בסוף השבוע האחרון ניצב השיר במקום הראשון במצעד הבריטי, שבוע שלישי ברציפות.

לפני כשבועיים שברה הזמרת הוותיקה שתיקה שארכה שש שנים, כשהעניקה ריאיון נדיר לתחנת הרדיו BBC4. בריאיון בו התייחסה הזמרת להצלחה לה זכה השיר, אמרה: "זה פשוט מדהים. זאת סדרה כל כך נהדרת, אז תיארתי לעצמי שהשיר יזכה לתשומת לב מסוימת. אבל ממש לא דמיינתי שזה יתפתח לדבר הזה. זה כל כך מרגש ודי מפתיע, לא? כל העולם השתגע".