יפה בן דויד

יפה בן דויד עונה להתקפות עליה - וחושפת את התלוש מול המצלמות

מחר ב"זמן אמת" בכאן 11 - מזכ"לית הסתדרות המורים מגיבה ראשונה לפרסומים נגדה, חושפת את התלוש ומאיימת: "להורים יש סיבה טובה לדאגה לקראת ה-1 בספטמבר" | הריאיון המלא - מחר אחרי חדשות הערב
זמן אמת
05 ביולי 2022
20:36

בריאיון ראשון מאז תחילת גל העיצומים במערכת החינוך, עונה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד להתקפות החריפות עליה בתקשורת וכן מצד משרד האוצר, ואף נוקטת בצעד חריג וחושפת את תלוש המשכורת האישי שלה. הסרט "שיעור במחאה" של העיתונאית פז שוורץ, שישודר מחר (רביעי) בתוכנית התחקירים של כאן 11 "זמן אמת" אחרי חדשות הערב, ליווה את בן דוד לכל אורך השנה האחרונה – בדרך לחדרי המשא ומתן עם משרד האוצר ובהתייעצויות הפנימיות בתוך הסתדרות המורים, בניסיון לפענח כיצד מטופל ומנוהל המשבר החריף ביותר בתולדות מערכת החינוך בישראל.

במסגרת הסרט עונה בן דוד לראשונה לפרסומים השבוע לפיהן שכרה החודשי עומד על כ-90 אלף שקלים ברוטו וחושפת את תלוש המשכורת האישי שלה בפני המצלמות. על פי התלוש - משכורת הברוטו של בן דוד מטעם הסתדרות המורים עמדה במשכורת אפריל על 45,262.04 שקלים, ואילו הנטו על 19,650.65 שקלים.

בן דוד טוענת עוד כי בניגוד לפרסומים, זהו מקור ההכנסה היחיד שלה והיא אינה מקבלת משכורת נוספת מגופים הקשורים להסתדרות המורים. "אני מקבלת שכר זהה לשכר מנכ"ל (של משרד ממשלתי) בהתאם להחלטות ועדה ציבורית ולא מקבלת שקל נוסף משום גוף ומשום צורה - מלבד הסתדרות המורים ועוד 1,500 שקלים פנסיה ממשרד החינוך".

בן דוד, שעומדת, לדבריה, להגיש תביעה בנושא בימים הקרובים, רומזת עוד כי עיתוי הפרסומים אינו מקרי: "בתקופה הזו שאני מנהלת מאבק מישהו מנסה להכפיש והם נכנסים לי למשפחה, לחתונה של הבן ואפילו לכיסים. כל מה שאתם רוצים להגיד עלי תגידו – זה נכנס לי מהאוזן האחת ויוצא מהאוזן השנייה".

בתשובה לשאלה האם על ההורים לחשוש כי מערכת החינוך תושבת ב-1 בספטמבר עונה בן דוד: "באמת יש להם מה לדאוג, אני אומרת את זה בצורה חד משמעית, אם לא נסיים את ההסכם בקרוב – להורים יש הרבה מה לחשוש מאי פתיחת שנת הלימודים ואיך תיפתח שנת הלימודים".