לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

נעמה שולץ תמונה למנכ"לית קבועה במשרד רה"מ

לרה"מ החליפי בנט לא אושר למנות מנכ"ל קבוע, עדן ביזמן ימונה כממלא מקום • אמש פורסם בכאן חדשות שלפיד פנה לנציבות המדינה בבקשה למנות את שולץ • יאיר גולן יתמודד על ראשות מרצ: "תהליכים אפלים עוברים על החברה" • הורוביץ לכאן רשת ב: מתכוון להישאר יו"ר מרצ, לא נעלבתי מהפרישה של עיסאווי • פריג': קורא לגלאון להנהיג את מרצ, לגולן אין את ה-DNA של המפלגה
מיכאל שמש
06 ביולי 2022
06:55
עודכן ב 21:08

עדכונים שוטפים:

20:52 | ועדת המינויים סירבה לבקשת ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט למנות מנכ"ל למשרדו. עקב כך הוא נאלץ למנות את עדן ביזמן לתפקיד ממלא מקום משרד ראש הממשלה החליפי. בנציבות נימקו את ההבדל בהחלטות בכך שמנכ"לית במשרד ראש הממשלה הוא תפקיד משמעותי ויש לאשר זאת, ברקע ביקורו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. 


15:17 | אחרי הפרסום בכאן חדשות: נציבות שירות המדינה אישרה ללפיד למנות את נעמה שולץ למינוי קבוע כמנכ"לית משרד רה"מ


13:00 | ח"כ יעקב מרגי מש"ס לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב: אין ספק שההפסקה של דרעי הייתה זמנית. אנחנו מחכים לרגע שהוא יחזור וינהיג אותנו

12:45 | ח"כ אלכס קושניר מישראל ביתנו לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב: נשב עם הליכוד אבל לא עם נתניהו. עם המפלגות החרדיות נשב רק אם יסכימו ללימודי ליבה, חוק הגיוס ונישואים אזרחיים. עם המשותפת לא נשב. אנחנו רוצים להקים ממשלה ציונית וליברלית

12:10 | הורוביץ בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "אני מאוד גאה בממשלה ובחלק שלי ושל מרצ". על הפרישה של פריג': "אני מצטער שהוא פורש. אני מעריך אותו, הייתה לו תרומה למרצ במשך הרבה שנים. ככה זה בפוליטיקה, לאנשים יש כל מיני דעות. אני לא נעלב, זה לגיטימי שיש ביקורת אנחנו לא ילדים קטנים". 

הורוביץ התייחס גם לאיומים על היועמ"שית: "התנהלות של מאפיה, לשון האיומים והבריונות זה מזעזע. אי אפשר לקבל דבר כזה. זו מדינת חוק" 

האזינו לריאיון עם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

10:20 | סגן השרה יאיר גולן הודיע רשמית שיתמודד על ראשות מפלגת מרצ. "אתמודד כדי לבנות שמאל ציוני חזק וגאה, מתוך מטרה להיאבק בימין המושחת והימין המשיחי, כי על החברה הישראלית עוברים תהליכים אפלים", הסביר את החלטתו. "אני נחרד ממנהיגים ששחיתותם זועקת לשמיים, שטופי שנאה וקנאות דתית"

08:20 | השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג', שהודיע אתמול על פרישה מרשימת מרצ, לקלמן ליברמן בכאן רשת ב: "הבה גלאון היא היחידה היום שמסוגלת לאחד את השורות בתוך מרצ. יאיר גולן בחור חרוץ וטוב, אבל אין לו את ה-DNA של מרצ. היו לו יציאות שלא תואמות את הקו של המפלגה" 

האזינו לריאיון עם השר פריג'

השר פריג' בריאיון לרדיו מכאן: מרצ אחרי הבחירות הייתה כמו קונצרט ללא מאסטרו

פריג' המשיך: "הורוביץ הוא בן אדם ערכי שהשיג שישה מנדטים אבל לא הצליח לתחזק אותם. התנהלנו כל אחד איך שראה את הדברים, לא היה לנו מנהיג שיוביל. הוא יכול להיות ח"כ מעולה" .

07:24 | ח"כ מיכל רוזין לאריה גולן בכאן רשת ב: "יאיר גולן הודיע לי על התמודדותו. תמיד יהיו סיפורים על רשימות תמיכה וחיסול בתוך ועידה קטנה. בסוף יותר מעשרת אלפים חברים מצביעים".

07:00 | פרישת השר עיסאוי פריג' אתמול מהרשימה של מרצ לכנסת הבאה פתחה שורת טענות מתוך המפלגה על ניסיון לדחוק החוצה מהרשימה לא מעט פרצופים מוכרים. חברי כנסת במפלגה טוענים שישנה רשימת חיסול פוליטית שמבקשת לקדם ארבעה ח"כים למקומות הריאליים ולדחוק את כל האחרים, כולל בכירים, למקומות שאינם ריאליים ברשימה שתרוץ בבחירות הקרובות.

על פי הטענה, תומכיו של היו"ר ניצן הורוביץ מנסים לקדם מלבדו גם את מיכל רוזין, יאיר גולן ואת עלי סאללחה כרביעיה פותחת ברשימת מרצ במטרה לדחוק את השרים תמר זנדברג ועיסאווי פריג' וכן את הח"כים מוסי רז וגבי לסקי לירכתי הרשימה. לטענת אותם גורמים, זו אחת הסיבות שהובילה את השר פריג' להודיע אמש על פרישה מהרשימה בבחירות הקרובות.

בלשכת הורוביץ הכחישו. מרצ מסרה: "אין רשימות חיסול. יש במרצ דמוקרטיה והמתפקדים יחליטו". היו"ר הורוביץ עומד בפני סכנת הדחה מתפקידו בשל הכעס כלפיו על שיריון ח"כ רינאווי-זועבי ברשימה ותפקודו בממשלה. בהודעתו על הפרישה ממרצ, הביע השר פריג' חוסר שביעות רצון מתפקוד הורוביץ.

> מועדון הלבבות השבורים - הצרות של הורוביץ | יערה שפירא 

בהכנת הידיעה השתתפו זאב קם ויערה שפירא