הדס קליין ובנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

קליין: מילצ'ן ביקש סיוע מנתניהו עם הוויזה שלו

היום השני לעדות הדס קליין בתיק 1000: העוזרת של ארנון מילצ'ן טוענת - יוסי כהן היה מתארח בביתו של ג'יימס פאקר • במסגרת התיק מואשם רה"מ דאז בקבלת טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים ממילצ'ן ומאיש העסקים ג'יימס פאקר • מקורבי נתניהו: "העדות רצופה שקרים - חכו לחקירה הנגדית"
תמר אלמוג ושלי טפיירו
06 ביולי 2022
10:18
עודכן ב 16:55

משפט נתניהו - תיק המתנות: בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח הבוקר (רביעי) היום השני לעדות העוזרת של איש העסקים ארנון מילצ'ן, הדס קליין - במסגרת תיק 1000. נתניהו מואשם בתיק בקבלת טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים מארנון מילצ'ן ומאיש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר. לפי כתב האישום ועדותה של קליין במשטרה, היה מדובר בקו אספקה שוטף שבו סופקו סיגרים, שמפניות ואף תכשיטים לבני הזוג נתניהו, לפי דרישתם.

עדכונים שוטפים

17:00 | מקורביו של ראש הממשלה לשעבר נתניהו מסרו בתגובה: "עדותה של הדס קליין רצופה שקרים בוטים וסתירות שיופרכו ע״י פרקליטי ראש הממשלה לשעבר נתניהו בחקירה הנגדית בשבוע הבא. האבסורד בהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו על קבלת סיגרים מחבר שקנה אותם מכספו הפרטי , לעומת ההתעלמות מעשרות המיליונים של כספי משלם המיסים שהושקעו בביתו הפרטי של בנט ומאות אלפי השקלים שקיבלה ליהי לפיד בסיוע כספי עמותה שנתמכת בכספי ציבור- זועק לשמיים".

15:00 | הדס קליין ביציאה מהדיון: "כתמיד - ממלאת את חובתי... אמרתי את האמת, כמו תמיד". 

14:40 | קליין העידה שמילצ'ן ביקש מנתניהו סיוע עם הוויזה שלו: נתניהו התקשר אליי באמצע הלילה ואמר 'למה ארנון דואג כל כך? כל עוד הוא עשיר ובריא מה הוא דואג? זה יטופל'. קיבלתי טלפון משפירו או העוזרת שלו והם אמרו שהוויזה אושרה. הודעתי לארנון ולא היה מאושר ממנו… הגעתי לשגרירות וראיתי שהוויזה רק לשנה, הוא היה מיואש... הוא הרגיש שחייבים לעזור לו, קיים הרבה שיחות, נדנד לנתניהו ולצוות שלו. הוא רצה שנתניהו ידבר עם מי שצריך.

קליין המשיכה: ארנון ביקש שנתניהו יכיר בינו ובין ג'ון קרי, הוא היה בטוח שהוא (מילצ'ן) יצליח לשכנע אותו. בשלב מסוים נתניהו התקשר ואמר לארנון שהוא מארח אותו לליל הסדר, שיישב לידו והוא ינסה לסדר את הדברים, ארנון לא הסכים. יום אחד ג'ון קרי בעצמו התקשר אליי, ארנון התיידד איתו מאוד וקיבל את הנייד שלו. אני כתבתי בשבילו את ההודעות, הם גם נפגשו. ג'ון אמר לו שיגיע לניו יורק ואז בשלב מסוים ארנון קיבל את הוויזה המיוחלת ל-10 שנים.

14:18 | אחרי דיון ארוך בנושא: השופטים יקבלו החלטה בימים הקרובים אם לאפשר לקליין להעיד על הפרטים החדשים שמסרה במשטרה - שלא נכללו בכתב האישום

13:10 | קליין: שרה ביקשה תכשיט ליום ההולדת. היא שרטטה על פתק את גודל האצבע ואמרה אלו אבנים היא רוצה. כשלא קידמתי היא טענה שאני מבזה אותה. מילצ'ן אמר: 'היא צודקת, נתניהו אישר את זה'. קניתי שרשרת וטבעת, זה עלה כ-2,000 דולר

 שרה נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

12:00 | קליין סיפרה על בקשה לכאורה שהתרחשה עם תחילת החקירות במשטרה, כשהייתה בחופשה באוקטובר 2016: "היה יום הולדת לנתניהו, מילצ'ן התקשר אליי שנשלח כמתנה סיגרים ושמפניות. מילצ'ן לא ידע אז שנחקרתי. הרמתי טלפון לעורך דין שלי אז, בעז בן צור, ושאלתי 'מה עושים'. הוא אמר שאין ברירה. באמת פחדנו, אבל למיטב זכרוני אני חושבת שבכל זאת שלחנו".

11:49 | קליין טענה כי שרה נתניהו צעקה עליה בשיחת טלפון, שבעקבותה גם נתניהו עצמו התקשר אליה: "הצעקות היו קשורות לכך שסירבתי למשהו והיא כעסה. שעה שעתיים אחר כך נתניהו התקשר. אמרתי לו שאני עדיין נרגעת מזה. שמתקנת את עצמי ואלו לא צעקות, אלא צרחות, ואני לא זוכרת שאני עובדת אצל אשתך... .כתבתי לארנון שאנחנו 30 שנה יחד אבל יש אפשרות שאם לא ידרוש התנצלות - לא אהיה פה". על אותה שיחה עם נתניהו מעידה קליין כי נתניהו אמר לה: "שאני פשוט לא מבינה, שמונעים מגברת נתניהו דברים שלא צריכים למנוע, שמותר, ולהסביר לארנון וג'יימס שמותר". 

11:40 | בהמשך העידה על החשש שהעברת הסיגרים והשמפניות למשפחת נתניהו יסתיים בהליך פלילי: "כתבתי ליונתן בצחוק שהוא הבא בתור. למחרת קיבלתי טלפון, חשבתי שהוא שלח מישהו לעבוד עליי". 

11:20 | קליין נשאלה אם נתניהו ידע על השמפניות: "כשהם יצאו מבית ינאי מר נתניהו היה אומר לנו לדבר עם נהג מסוים שיעמיסו את השמפניות. יונתן (הנהג) היה מוזג לשרה נתניהו שמפניה לכוס". 

 נתניהו ומילצ'ן (צילום: פלאש 90)

11:09 | קליין מספרת שהמשלוחים הופסקו עם תחילת החקירה בינואר 2017. לטענתה, בזמן הסגר בקורונה התארחה בווילה של מילצ'ן בבית ינאי בתו של עורך הדין בועז בן צור (בזמן שבן צור ייצג את קליין) ושם נשארה חלק מהאספקה.

קליין: "בן צור ביקש שבתו תתארח בסגר הראשון בבית ינאי, ועשינו זאת בנפש חפצה, והוא גם ביקר אותה. באחד הימים יונתן (הנהג) התקשר ואמר שהאורחים שתו את השמפניות. מבחינתי זה אורחים שלו והכול בסדר. הסיגרים עדיין שם". 

10:05 | קליין המשיכה להציג חשבוניות בסכומים של אלפי שקלים בגין רכישת סיגריות ושמפניות. החשבוניות שמוצגות מתייחסות לתקופה שלא נכללת בכתב האישום אך בפרקליטות רוצים לחזק את הדפוס הזהה בין היתר קליין הציגה חשבוניות על סך 4,400 שקלים, כשכל בקבוק עולה 740 שקל: "חלק ארנון שתה, וחלק העברנו למשפחת נתניהו". בהמשך הציגה חשבונית מ-2010, שבה תשלום של 4,025 בגין סיגרים.  


הדס קליין (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

09:58 | "יוסי כהן, ראש המוסד, היה בא כאורח ומעשן", העידה היום העוזרת של מילצ'ן, הדס קליין. היא סיפרה כי ראש המוסד דאז הגיע במרץ 2016 לביתו של פאקר בקיסריה לאחר ששופץ: "יונתן חסון (הנהג) הלך ובחר סיגרים כדי שתהיה קופסא על השולחן עבור נתניהו. כהן מעולם לא לקח... בני הזוג נתניהו היו מתארחים בבית גם כשפאקר לא היה". 

09:00 | עדותה של קליין נפתחה בבית המשפט המחוזי בירושלים. היא צפויה להתמקד שוב במתנות שקיבלו בני הזוג נתניהו וגם סביב סוגיית התכשיטים שנרכשו, לכאורה, בידי ג'יימס פאקר עבור שרה נתניהו  

אתמול העידה קליין כי מילצ'ן סיפר לה שדיווח לנתניהו על הסכום הכולל שעלו המתנות לו ולאשתו. לדבריה, הדבר היה לאחר שמילצ'ן ביקש ממנה להכין טבלת אקסל שתסכם את הוצאות המתנות לבני הזוג נתניהו. "הפחיד אותי להעמיד את הסכומים האלו שחור על גבי לבן, חששתי שעברנו את הגבול", אמרה קליין.