-
צילום: אלון אלימלך

אורחת במלון דן באילת: "לא עדכנו אותנו בשום דבר"

חשד להרעלת מזון באילת | במשרד הבריאות ערכו ביקורת במטבח שנמצאה תקינה. עד כה דווח על 56 מקרים. אורחת נוספת במלון לכאן חדשות: "אנשים מקיאים בכל מקום"
איציק זוארץ
06 ביולי 2022
09:28
עודכן ב 17:59

חשד להרעלת מזון במלון באילת: אחרי שמשרד הבריאות דיווח אתמול על כ-15 מקרים של תחלואת מעיים במלון, היום (רביעי) המספר עלה לכ-100 אורחים שסובלים מתסמינים. במשרד הבריאות ערכו בדיקה במטבח המלון שנמצאה תקינה. לפי המשרד, עד לרגע זה דווחו 56 מקרים כאשר נכון לרגע זה מרביתם לא נזקקו לקבלת טיפול רפואי. 

רונית רוט-לוי שנמצאת במלון סיפרה בריאיון למאיה ראכלין: "בין יום שני לשלישי הבן והאחיין בחדר לידנו התחילו להקיא בלי הפסקה. לקראת ערב בעלי גם התחיל להקיא. בשלב הזה לא הבנתי כלום וחשבתי שזה איזה וירוס. אתמול בערב שלחו לבן שלי תמונה מאחד הערוצים שבה כתוב שיש הרעלה. ירדתי ללובי וראיתי עוד אנשים שמתלוננים על הקאות. חבר שאני מכירה הוסיף אותי לקבוצת וואטסאפ שכבר פתחו ויש בה יותר מ-90 אנשים שסיפרו שנפגעו. לנו לא אמרו הרבה במלון, אם לא הייתי שומעת על זה מהתקשורת לא הייתי שומעת על זה שום דבר. הם לא סגרו את חדר האוכל או עדכנו אותנו בשום דבר". 


אורחת במלון סיפרה לכאן חדשות: "אנשים מקיאים בכל מקום אפשרי, בלובי, במעליות, בחדרים. אני מאוכזבת, כואבת ומתוסכלת מאוד. שילמנו ממיטב כספנו ובחרנו במלון הטוב והיקר בישראל ודבר כזה קרה. היה כאן אתמול בלאגן וצרחות בקבלה, אנשים הפכו פה את המקום. תחושה קשה״. 

לירון סופר, שגם התארחה במלון, אמרה בנוסף: "הגענו לפה ביום ראשון, ביום שני בערב זאת הייתה הארוחה האחרונה שאכלנו במלון. מיום שני בלילה אנחנו חמישה אנשים משלשלים בלי הפסקה, מתפתלים מכאבי בטן ועוויתויות, כאבי שרירים והילדים על אקמול". בהמשך אמרה: ״מאוד עצוב לי, באנו לחגוג לי יומולדת באילת, כל החופשה לפח, הילדים עצובים וגם אנחנו ולמלון אין תשובות. אנחנו לא נכנסנו לאכול משני בערב. כל הכסף לטימיון״. 

מהנהלת המלון נמסר: "אנו מצרים מאוד על שכמה מאורחי המלון נזקקו לטיפול. לפי המידע שיש בידינו מדובר ב-15 אורחים. יודגש כי בית החולים יוסטפל קבע כי כל אורחי המלון שהיו בטיפול לא סבלו מהרעלת קיבה. אנו נמצאים בקשר שוטף עם משרד הבריאות. המלון נמצא בתפוסה מלאה ואנו מאחלים בריאות לכולם". 

משרד הבריאות מסר בתגובה כי "מייד עם קבלת המידע הראשוני אתמול יצא צוות לערוך בדיקה מיידית במטבח המלון, שממצאיה היו תקינים. בדיקה נוספת שנערכה היום במטבח המלון נמצאה תקינה גם כן".