שחאדה אבו אלקיעאן

בדואי מהנגב הונחה על ידי ארגון טרור בעזה להתגייס לצה"ל - ולקדם טרור

לפי הכתב אישום, ברקע הריסת בית אביו, החליט הנאשם לפעול נגד מדינת ישראל • הנאשם, שחאדה אבו אלקיעאן, הוא קרוב משפחתו של המחבל שרצח 4 אזרחים בפיגוע בב"ש בחודש מרץ • התבטאויות קיצוניות שלו ברשתות החברתיות לאחר הפיגוע בב"ש, הדליקו נורות אדומות לגביו אצל כוחות הביטחון
איתי בלומנטל, רועי שרון ואיציק זוארץ
07 ביולי 2022
12:22
עודכן ב 20:13

ארגון טרור בעזה גייס אזרח בדואי מהנגב לקדם פעולות טרור בישראל ולאסוף עליה מודיעין – כך הותר לפרסום היום (חמישי). שחאדה אבו אלקיעאן, בן 25 מחורה, נעצר בסוף חודש מאי, ומחקירתו בשב"כ עולה כי לפני כשנה יצר קשר עם פעיל של ארגון הטרור "כתאאב מוג'אהדין" בעזה, והביע את רצונו לסייע לארגון במלחמתו נגד ישראל.

בחדשות הערב פורסם שבין הגורמים שהדליקו נורות אדומות אצל כוחות הביטחון לגבי אבו אלקיעאן היו התבטאויות קיצוניות שלו ברשתות החברתיות לאחר הפיגוע בבאר שבע בחודש מארס שבו נרצחו ארבעה אזרחים, שבוצע על ידי קרוב משפחתו

אבו אלקיעאן העביר מידע על מסוקים צבאיים המנחיתים חיילי צה"ל ועל אימוני החיילים באזור מגוריו. כמו כן, הוא צילם בסיסים צבאיים ואתרים בישראל והעבירם לארגון הטרור. במסגרת פעילותו הונחה אבו אלקיעאן להתגייס לצה"ל ולצלם בסיסים ומחסומים של צה"ל. במהלך גיוסו מסר לנציג הארגון שמות, מספרי טלפון, ותמונות של חיילים בדואים המשרתים בצה"ל. הוא נעצר כמה ימים לאחר גיוסו לצבא.

"ברקע הריסת בית אביו, החליט הנאשם לפעול נגד מדינת ישראל"

החקירה העלתה עוד כי לפני כשלוש שנים גנב מחיילי צה"ל רובה, מחסנית וסמן לייזר. מתברר כי המניע לפעולותיו היה הזדהותו עם ארגוני הטרור ברצועת עזה, ורצונו לנקום על הריסת בית משפחתו בשל בנייה בלתי חוקית. 

לאבו אלקיעאן מיוחסים ארבעה אישומים בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה של חברות פעילה בארגון טרור, סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, פעולה בנשק למטרות טרור, גניבה בנסיבות מחמירות ועבירות נשק.