פידאא כיוואן

במקום עונש מוות: פידאא כיוואן תרצה מאסר עולם באמירויות

ביהמ"ש בדובאי המיר את עונשה של הישראלית שהורשעה בסחר בסמים במדינה. משפחת כיוואן זועמת: עורכי הדין באמירויות הבטיחו שתקבל עונש מאסר של חמש עד עשר שנים. כיוואן, בת 43 מחיפה, נעצרה ונשפטה בגין החזקה של חצי קילו קוקאין, ולפני כשלושה חודשים נגזר עליה עונש מוות. עורכי דינה ערערו ובאמירויות החליטו להקל בעונש
ערן זינגר וחן ביאר
07 ביולי 2022
16:04
עודכן ב 20:46

בית המשפט בדובאי המיר היום (חמישי) את עונשה של פידאא כיוואן, הישראלית שהורשעה בסחר בסמים באיחוד האמירויות, מעונש מוות למאסר עולם. את ההודעה על העונש המעודכן קיבלו עורכי הדין שלה, תמי אולמן ושאדי סרוג'י, שהגישו ערעור נגד עונש המוות שנגזר על פידאא בחודש אפריל. 

משפחתה של פידאא כיוואן מתחה ביקורת על ההחלטה לגזור עליה מאסר עולם וטוענת כי עורכי הדין באמירויות הבטיחו שתקבל עונש מאסר של חמש עד עשר שנים. בריאיון לכאן חדשות אמרה האם, סבאח כיוואן, כי משפחתה שילמה עד כה חצי מליון שקלים על הוצאות ההגנה של פידאא. סבאח כיוואן קוראת לראש הממשלה לפיד להתערב בפרשה ולסייע להביא את בתה חזרה לישראל.

בשבוע שעבר בית המשפט באמירויות הודיע על ביטול עונש המוות שהוטל על הישראלית. כיוואן, בת 43 מחיפה, עברה לאיחוד האמירויות לפני כשנה וחצי לצורך עבודה בתחום הצילום והגרפיקה. היא נעצרה ונשפטה בגין החזקה של חצי קילו קוקאין, ולפני כשלושה חודשים נגזר עליה עונש מוות.

בשיחה עם כאן חדשות בחודש אפריל האחרון אמרה הישראלית שעצורה במדינה: "בחיים לא חשבתי שאקבל גזר דין מוות. אני לא חושבת שזה יקרה, זאת ארץ מודרנית. אבל אני לא יודעת, זה נגזר ונמצא במערכת. הוצאה להורג זה דבר שקראתי בספרים וראיתי בסרטים". 

האזינו לשיחה עם פידאא מחודש אפריל