נתב"ג
צילום: אבי דישי, פלאש90

לקראת ביקור ביידן: השינויים בנתב"ג ובכבישים

ביום רביעי – כביש 1 צפוי להיסגר לתנועה משני הכיוונים ממחלף שפירים ועד למחלף סחרוב • כל הטיסות הבינל' שיוצאות מטרמינל 1 ביום רביעי – יופנו לטרמינל 3 בנתב"ג • בלי סלפי - לפיד לשרים: מתוכננת תמונה קבוצתית עם ביידן בנתב"ג • ביקור הנשיא בבסיס פלמחים צפוי להתבטל, אמצעי ההגנה האווירית יועתקו לנמל התעופה
כתבי כאן חדשות
10 ביולי 2022
06:45
עודכן ב 19:40

ההערכות לקראת ביקור ביידן

הכבישים שייחסמו 

רחוב המלך דוד בירושלים יישאר סגור למשך כל הביקור והנסיעה בשדרות בגין בבירה תתאפשר במשך כל הביקור.

יום רביעי

כביש 1 ייחסם לתנועה לשני הכיוונים כשעה לפני הגעת נשיא ארצות הברית ועד לשעה 20:00. הכניסה לירושלים תתאפשר דרך כביש 443 בלבד.

רחובות שייחסמו: שדרות הרצל מהכניסה לעיר עד הנטקה, רחוב בייט, זלמן שניאור, הרצוג מניות עד עזה, עזה, קרן היסוד, קינג ג'ורג', אגרון, המלך דוד וז'בוטניסקי.

יום חמישי

11:30-10:45 – ייחסמו הרחובות ז'בוטינסקי לכיוון דוד המלך, כיכר פריז לכיוון רחוב אגרון והלל - מנשה בן ישראל לכיוון אגרון.

19:00-14:30 – רחוב ז'בוטינסקי ייסגר לשני הכיוונים בנוסף לרחוב קרן היסוד לכיוון פלומר

22:00-18:00 – ייסגרו הרחובות: ז'בוטינסקי, קרן היסוד, אגרון, קינג ג'ורג', עזה, הרצוג, א.ס. בית"ר וגולומב. 

יום שישי

12:00-08:00 – בירושלים ייחסמו הרחובות יצחק קריב, אגרון בשני הכיוונים, שלמה המלך, שדרות הצנחנים, חיל הנדסה, חיים בר-לב, שדרות האוניברסיטה, יצחק הנדיב, חטיבת ירושלים ודרך חברון בשני הכיוונים עד מעבר רחל.

שירות הרכבת הקלה יתבצע בין התחנות חיל האוויר וגבעת המבתר בלבד.

ההערכות בנתב"ג

כל הטיסות הבינלאומיות שיוצאות מטרמינל 1 ביום רביעי – יופנו לטרמינל 3 בנתב"ג. טיסות הפנים יצאו מטרמינל 1 ללא כל שינוי. טרמינל 1 יסגר שוב לטיסות בינלאומיות ביום חמישי בחצות (בין חמישי לשישי) הטיסות יועתקו לטרמינל 3. החל מיום שלישי ועד יום שישי אחר הצהריים, עם עזיבת פמליית הנשיא, הנוסעים הנוחתים בטיסות הפנים-ארצי יצאו גם הם מטרמינל 3.

3 ימים לביקור ביידן בישראל | עדכונים שוטפים

15:55 | הביקור של ביידן בבסיס פלמחים צפוי להתבטל ולהתקיים במקום זה בנתב"ג. במקרה הזה, אמצעי ההגנה האווירית יועתקו לנמל התעופה בן גוריון. גם הביקור במכביה ביום חמישי נמצא בסימן שאלה.

15:08 | בלי סלפי! לפיד הודיע לשרים: מתוכננת תמונה קבוצתית עם הנשיא ביידן בנתב"ג

13:39 | משטרת ישראל משלימה את ההכנות, שכוללות גם שינויים בהסדרי התנועה בצירים שמובילים לירושלים ובעיר עצמה. ביום רביעי – כביש 1 צפוי להיסגר לתנועה משני הכיוונים ממחלף שפירים ועד למחלף סחרוב. עוד ייחסמו הגישה לכביש 1 מכביש 6 במחלף בן שמן וממחלף נשרים, התנועה תופנה לכביש 44, 444 וכביש 443. נכון לעכשיו, נשיא ארה"ב צפוי לנחות בישראל ב-15:00.

11:19 | ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה: "ישראל מושיטה ידה לכל מדינות האזור וקוראת להן לבנות איתנו קשרים, לכונן איתנו יחסים, לשנות את ההיסטוריה למען הילדים שלנו". לפיד הוסיף כי "זו הזדמנות להודות שוב לנשיא על כך שארצות הברית לא הסירה את הסנקציות על משמרות המהפכה". הוא ציין כי ישראל לא תעמוד מנגד בזמן שמנסים לפגוע בה.

10:49 | בשל ביקור ביידן: כל הטיסות הבינל' שיוצאות מטרמינל 1 ביום רביעי – יופנו לטרמינל 3 בנתב"ג. טיסות הפנים יצאו מטרמינל 1 ללא כל שינוי. טרמינל 1 יסגר שוב לטיסות בינלאומיות ביום חמישי בחצות (בין חמישי לשישי) הטיסות יועתקו לטרמינל 3. החל מיום שלישי ועד יום שישי אחר הצהריים, עם עזיבת פמליית הנשיא, הנוסעים הנוחתים בטיסות הפנים-ארצי יצאו גם הם מטרמינל 3.

10:00 | ביידן בדרך: ושימו לב מי מכניס לו יד לכיס האחורי – פרשנות 

"אל תתבלבלו, נשיא ארה"ב לא מגיע לישראל, הוא מגיע לסעודיה כדי להפשיר יחסים קפואים. ככה זה כשמשבר אנרגיה עולמי דורש להתקפל, גם על חשבון דעותיו של ביידן בנוגע לזכויות אדם. הביקור בישראל נועד להפוך את הכניעה לסעודים לפחות מביכה – וגם כדי לנסות להציל את עצמו"

 ביידן (צילום: אי-פי)

07:00 | דיפלומטיים מערביים לכאן חדשות: גורמים אמריקנים ואירופים מביעים אכזבה מההתנהלות האיראנית סביב שיחות הגרעין, ושוקלים להעמיד לפניה הצעה "סופית". על רקע הדברים, בישראל מרכזים מאמצים לשכנע את ארצות הברית ואת אירופה להגביר את הלחץ על טהראן. גורמים בישראל מעריכים כי באיראן לא מעוניינים בהסכם, בניגוד להערכה שהייתה לפני כמה חודשים.

06:24 | הנשיא ביידן אמר שהוא ממריא לישראל כדי "להתחיל עידן חדש ומבטיח יותר במזרח התיכון". במאמר דעה שפרסם הלילה בעיתון הוושינגטון פוסט, הסביר נשיא ארצות הברית: "מזרח תיכון בטוח יותר הוא אינטרס אמריקני מובהק". הוא הוסיף כי הוא יהיה הנשיא האמריקני הראשון שיטוס ישירות מישראל לסעודיה – טיסה שתהיה סמל לצעדי הנורמליזציה בין ישראל והעולם הערבי.

ביום רביעי יגיע נשיא ארצות הברית לישראל, שתהיה תחנתו הראשונה במסעו במזרח התיכון. לקראת הנסיעה הודיע הבית הלבן כי וושינגטון תבחן איך לחזק את יכולת ההגנה האווירית של ישראל ושל מדינות ידידות באזור, וגם את האפשרות להקים לאותן מדינות מערך הגנה אווירית אחוד, נוכח האיום האיראני.

בהכנת הידיעה השתתפו משה שטיינמץ, שרון עידן, גילי כהן, מיכאל שמש, איתמר מרגלית ועמיחי שטיין