-

הסוף לביטולי הטיסות: נחתם הסכם בין הנהלת אל על לטייסים

לאור ההסכם - מניית החברה זינקה בבורסה בקרוב לעשרה אחוזים • בין ההבנות שהושגו: העלאת שכר, גיוס טייסים חדשים אך ללא הפרדתם מהוועד הקיים • האפקט החיובי: לראשונה אחרי 70 יום, כלל הטיסות של אל על יצאו כסדרן היום ואף טייס לא הודיע על מחלה
שרון עידן
10 ביולי 2022
15:08
עודכן ב 15:53

לראשונה אחרי 70 יום, היום (ראשון) כלל הטיסות של אל על יצאו כסדרן, ואף טייס לא הודיע על מחלה. הסיבה: בתום משא ומתן בין הנהלת אל על לטייסים, נחתם הסכם בין הצדדים שיוביל לתום השיבושים וביטולי הטיסות.

לאור ההסכם, המנייה של חברת התעופה הישראלית זינקה בבורסה בקרוב לעשרה אחוזים. אז מה ההסכם כולל? העלאה בשכר לכלל הטייסים בחברה בתוקף עד שנת 2025. בנוסף יגוייסו טייסים נוספים, בעדיפות לאלה שפוטרו במהלך הקורונה. עם זאת, לא תוקפ יחידת מיקוח עצמאית לטייסים והם יישארו כחלק מהוועד הרגיל. 

החברה פרסמה פוסט בפייסבוק שלה בו כתבה: "אנחנו שמחים לעדכן אתכם שהיום נחתם הסכם בין הנהלת אל על לבין ועד הטייסים, על מנת להביא לפעילות סדירה מיטבית וצמיחה מחודשת עבורכם. כמו רוב חברות התעופה בעולם בעידן פוסט קורונה, גם אנו מתמודדים עם אתגר מורכב שבו עובדים רבים עזבו את עיסוקם בזמן מגפת הקורונה ומנגד, עוצמת הביקושים עלתה באופן חד וחסר תקדים לטיסות, באופן מיידי ושובר שיאים. אנחנו מגייסים ומכשירים מאות עובדים חדשים בטווח זמנים מיידי, על מנת לצמצם למינימום את ביטולי הטיסות ולשיפור השירות והמענה עבורכם". 

יו"ר ועד טייסי אל על, רן אלקבץ, בירך על ההסכם: "בחלוף שנתיים קשות ומורכבות, טייסי אל על מברכים על חתימת הסכם עבודה המשיב את החברה וטייסיה ליחסי עבודה תקינים, אמון ושיתוף פעולה מלא לטובת החברה, לקוחותיה ועובדיה. אנו רוצים להודות לבעלי השליטה ולהנהלה החדשה, בהובלת המנכ"לית דינה בן- טל, על שבחרו לסיים את המחלוקות בדרכי נועם, תוך איזון האינטרסים ההדדיים".

בחודשים האחרונים בוטלו באופן יומיומי טיסות של החברה לידיעה ברחבי בעולם. זאת בשל קושי של החברה לשבץ טייסים לטיסות ברקע סכסוך העבודה בין הצדדים. בחברה מתמודדים גם עם חוסר הירתמות של צוותי אוויר לטפל בתקלות במטוסים. הטייסים אמרו למשבצים בכמה מהמקרים כי ״המוטיבציה שלנו ירודה".