משטרה בארה"ב
צילום: רויטרס

עם מחסן נשק ושקי שינה: המשפחה שחיה במוזיאון בנבאדה

איש תחזוקה של מוזיאון ילדים נעצר בחשד להזנחת וסיכון שני ילדיו הקטנים, איתם ישן במקום בתוך שקי שינה • אישתו הייתה המנהלת של אותו מוסד תרבות - מה שיכול להסביר איך הצליח להסתתר שם בלי מפריע • החוקרים אף מצאו מחסן כלי נשק מלא בתחמושת וסכינים אותם אגר בן ה-41, וגם מריחואנה ובאנג: "מעולם לא ראינו דבר כזה"
בר שפר
10 ביולי 2022
18:04

דבר כזה שוטרי העיר קרסון שבנבדה טרם ראו, כשקריאה שהתקבלה במשרד השריף המקומי על פעוט המסתובב לבד ליד הכביש הראשי הסתיימה בחשיפת מחסן נשק במוזיאון הילדים המקומי שאותו הקימה משפחה שגם התגוררה במקום.   

המקרה שהסעיר את תושבי העיר אירע בסוף החודש. לפי דוח המעצר, פעוט שנמצא על ידי אחד העובדים של עסק סמוך נצפה חוצה כביש סואן וראשי ללא ליווי של מבוגר. בירור העלה כי אביו הוא שרת המוזיאון הסמוך. האב, תושב נבאדה בן 41 המוכר למשטרה, אותר במוזיאון וחיפוש קצר במקום העלה חשד כי האיש ומשפחתו הפכו את המוזיאון הציבורי לביתם.

החשוד הכחיש את המיוחס לו אך בחיפושים נמצאו בגדים, אוכל וכלי אוכל, שקי שינה, שמיכות ומזרונים. חיפוש מעמיק יותר השאיר את השוטרים המומים, כשהתברר כי מוזיאון הילדים התמים הכיל גם מחסן כלי נשק שבו אגר האב רובים, תחמושת רבה, אלות, סכינים, טייזרים וכלי נשק אחרים.

עוד מצאו החוקרים בתוך אותו חדר, שהיה נגיש לילדים ולא מאובטח, גם כמות גדולה של מריחואנה. "מעולם לא ראיתי דבר כזה לפני כן", מסר השריף פורלונג. לשוטרים התברר עוד כי אשתו של העצור היא מנהלת המוזיאון. לאחר התקרית השניים פוטרו ואב חשוד בסיכון והזנחת ילדים.