-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הדס קליין: שרה נתניהו ביקשה ממילצ'ן תכשיט ועוצבו בשבילה עגילים

ביום האחרון לעדותה בחקירה הראשית העידה העוזרת האישית: פאקר קנה לשרה צמיד ב-42 אלף דולר ומילצ'ן רכש לנתניהו כ-10 חולצות - בעלות של מאות שטרלינג לחולצה • עוד העידה על מינוי יוסי כהן לראש המל"ל: ארנון סיפר בשמחה לתמיר פרדו שהוא דיבר עם הזוג נתניהו וששניהם אישרו את המינוי. הוא חשב שעשה דבר טוב, ופרדו אמר לו 'אתה עשית דבר רע למדינת ישראל'
תמר אלמוג
11 ביולי 2022
09:17
עודכן ב 13:24

עדותה של הדס קליין, העוזרת של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר שמעידה במסגרת תיק 1000 במשפט נתניהו, הסתיימה היום (שני). מחר תחל החקירה הנגדית, ככל הנראה בנוכחותו של יו"ר האופוזיציה נתניהו, כשסניגורו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו צפוי לטעון בין השאר כי הסכומים של המתנות היו נמוכים יותר, שנתניהו לא היה מודע למתנות שהגיעו לרעייתו שרה, וכי האמין שהדבר מותר לו בעקבות ייעוץ שקיבל. עוד צפוי לטעון עורך הדין עמית חדד כי קליין הפריזה בעדותה, וסיפרה על דברים שלא הגיעו מידיעה אישית.

עדכונים שוטפים

11:50 | הדס קליין מעידה על מינוי יוסי לוי לראש המל"ל: "יוסי כהן היה בקשר עם ארנון מילצ'ן. הוא רצה להיות ראש המל"ל, וארנון הבטיח לו שהוא ידבר עם מר נתניהו על המינוי שלו. ביום שישי אחד  קיבלתי שיחה מארנון, שאומר לי 'דברי עם יוסי עכשיו. דיברתי עם נתניהו, ספרי ליוסי מה שרה אומרת עליו', וארנון אומר לי לספר ליוסי שהוא דיבר עם הזוג נתניהו וזה מסוכם. ארנון סיפר בשמחה לתמיר פרדו שהוא דיבר עם הזוג נתניהו ושניהם אישרו את המינוי הזה, הוא חשב שעשה דבר טוב, ותמיד פרדו אמר לו 'אתה עשית דבר רע למדינת ישראל'.

11:12 | הדס קליין על רכישת חולצות לבנימין נתניהו: "זאביק רובינשטיין פנה לארנון ואליי, כשהיינו יחד. הוא אמר שמבקשים חולצות לנתניהו מבריוני (brayoni). מתחת לדירה של ארנון בלונדון יש חנות, המוכר אמר שיש מבצע, מחיר מיוחד לחבר, לא ידעתי אם הוא יודע מי החבר, ורכשנו חולצות בריוני בצבע לבן לפי קוטר שקיבלנו, עם צווארון. ארנון נחת בארץ, יונתן (הנהג) לקח אותו הביתה ובדרך אמר 'יש את החולצות, תארזו', מצאתי אצלי באוטו תיק, ויונתן ואני נסענו לירושלים. מסרנו את התיק עם החולצות לנתניהו. ארנון שילם, אבל בדקנו בגוגל - מאות שטרלינג לחולצה. מדובר על כמות של חולצות, לא זוכרת כמה. משהו כמו עשר".

"רובינשטיין פנה לארנון ואמר שמבקשים חולצות לנתניהו. ארנון נחת בארץ ובדרך אמר 'יש את החולצות, תארזו'. מצאתי אצלי באוטו תיק, ויונתן ואני נסענו לירושלים. מסרנו את התיק עם כ-10 חולצות לנתניהו. בדקנו בגוגל - מאות שטרלינג לחולצה"

10:45 | הדס קליין מעידה: "הגעתי עם סט התכשיטים והיתה פרוצדורה, כי הרוכש היה תושב זר וחשבו שאולי רוצה החזר מע"מ, והעבירו על שמי. לא אהבתי את זה, דיווחתי לארנון. בעלי עובד עירייה, אני לא קונה תכשיטים בסכומים כאלה, אבל בלית ברירה, החלפתי עבור שרה על שמי. בהמשך נסעתי לשרה והבאתי את התכשיט החדש - שרשרת, ונשאר זיכוי של 300 ומשהו שקלים, אמרו לי 'קחי לך משהו', אמרתי שאני לא מענויינת. השארתי לשרה".

10:24 | הדס קליין מעידה: שרה ביקשה ממילצ'ן מתנה יפה ליום הנישואין, פאקר קנה לה צמיד ב-42 אלף דולר.

10:10 | הדס קליין על המעילים שקנתה לבנימין נתניהו: "שרה ונתניהו הגיעו לביקור אצל ארנון בבית ינאי, והבנתי שהוא גדול במידה, או לא מה שהתכוונו, והתבקשתי להחליפו, ומספר ימים אחר כך התבקשתי שוב על ידי גברת נתניהו לרכוש מעילים נוספים. היא ביקשה שאם אני כבר קונה לו, שארכוש גם לה ולילדים. רכשתי בכרטיס האשראי שאני מחזיקה, כמובן דיווחתי וקיבלתי אישור מארנון לפני. אם אני זוכרת נכון זה היה סכום של קרוב לעשרת אלפים. המעיל שרכשתי קודם, של נורת' פייס, שעלה כ-1,800 שקלים היה אצלי באוטו. שלחתי את הנהג והוא מסר את המעילים ואמר שגברת נתניהו מבקשת גם את מעיל הנורת' פייס שבהתחלה לא אהבו וששמרתי באוטו. בשלב מסוים שרה אמרה לי שהיא השאירה רק את המעיל של מר נתניהו מהארבעה שקניתי ואת השאר היא החזירה, ואכן למילצ'ן היה זיכוי שם. כלומר למר נתניהו נותרו שני מעילים ממה שקניתי".

09:45 | עוה"ד של נתניהו, עמית חדד מתנגד לנאמר בעדות: "שומעים פה בליל עדויות שמיעה. זה ממש קשה לי מה שקורה כאן. על מה שמתואר כעת, מר נתניהו לא נמצא. אנחנו שומעים שרה, שרה, שרה. אי אפשר לא להעמיד לדין את גברת נתניהו ואז להרגיש שהמשפט פה נגדה. זה לא הגון. למרוח אותה בשחור משחור, היא לא נמצאת להגן על עצמה.

09:12 | קליין סיפרה כי לבקשת שרה נתניהו פנתה אלינור מילצ'ן לסטודיו ברמן שיעצבו בעבורה עגילים: "אלינור היא אמנית והוא ביקש שתסייע בזה, ומשם והלאה אני טיפלתי בזה, שלחתי את יונתן (הנהג) להביא סקיצות ואני בסופו של יום שלחתי את התכשיטים - הייתה שם עובדת במשרדה של שרה נתניהו". 

08:40 | הדס קליין הגיעה לאולם בית המשפט המחוזי בירושלים לדיון האחרון בחקירה הראשית


ביום שבת האחרון פורסם בכאן חדשות כי קליין אמרה לחוקרים כי "אני מרגישה שדמי הותר, שנחצו כל הקווים". עם זאת, קליין אמרה לחוקרים שהדברים לא ימנעו ממנה להמשיך להעיד אמת. בשבוע שעבר הגישה קליין תלונה במשטרה נגד העיתונאי אלי ציפורי, זאת לאחר שפרסם בחשבון הטוויטר שלו את תמונת הבית של קליין תוך ציון האזור בו היא מתגוררת. קליין התלוננה בגין הטרדה ביחידה 105 בלהב 433. הידיעה פורסמה לראשונה בחדשות 13.