-

האקרים שמקושרים לאיראן טוענים שהפילו את אתר עיריית ת"א

ההאקרים טוענים שפגעו גם באמצעי התשלום והקנסות של העירייה
איתי שיקמן
11 ביולי 2022
11:16

אתר עיריית תל אביב קרס הבוקר (שני) לכשעה. האקרים עיראקיים שקשורים לאיראן טוענים כי הם עומדים מאחורי המתקפה וכי פגעו גם באמצעי התשלום והקנסות של העירייה.

בחודש שעבר האקרים איראנים פרצו לתיבת מייל של אלוף במילואים, התחזו אליו, וניסו לבצע מתקפות סייבר נגד גורמים פוליטיים, מדיניים, אקדמאיים ועסקיים בעלי פרופיל גבוה. בהם: שרת החוץ לשעבר ציפי לבני, שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר, ראש מכון מחקר מרכזי מאוד, אקדמאי בכיר העוסק בנושאי המזרח התיכון, סמנכ"ל בחברה ביטחונית מרכזית ועוד.

> מאחורי הצללים של מלחמת הסייבר עם איראן

כמה ימים לאחר מכן מערך הסייבר הלאומי עדכן כי יש חשד שמתקפת סייבר על מערכות הכריזה גרמה להפעלת אזעקות השווא בכמה אזורים בירושלים ובאילת. "אם זה סייבר ולא תקלה טכנית - כנראה שזו פריצה שנעשתה על ידי מומחי סייבר", אמר האחראי על המגזר האזרחי במערך הסייבר הלאומי, תת אלוף במיל' רמי אפרתי, בריאיון לאסף ליברמן ועקיבא נוביק בכאן רשת ב. "זה פיילוט. בודקים מה היכולות שלך - האם ההגנה שלך טובה. שולחים מסר - היום עשינו את זה, מחר זה יכול להיות במקום אחר".

בחודש מארס פרסמה סוכנות הידיעות האיראנית נור ניוז, המזוהה עם המשטר האיראני, סרטון שכולל פרטים אישיים על ראש המוסד דוד ברנע, ונטען כי מדובר בחלק ממבצע מודיעיני לחשיפת פרטים אודותיו. בידיעה מופיע תצלום אוויר של מה שנטען כי הוא ביתו של ראש המוסד, תצלום של תעודת זהות שנטען שהיא שלו וכרטיס טיסה על שמו. ממשרד ראש הממשלה נמסר: "החומרים המדוברים ישנים ואינם ממכשיר הטלפון של ראש המוסד".