.

ביקור נשיאותי: דוד ביידן מגיע עם שק של הפתעות

בפעם הראשונה כנשיא, יגיע ג'ו ביידן לבקר בישראל ובסעודיה. מה המטרות של הצדדים, ובמה יהיה הביקור הזה שונה מכל קודמיו? | עוד יום
עוד יום עם גילי כהן
12 ביולי 2022
07:04

מחר זה יקרה. אייר פורס וואן ינחת בישראל, ואל נמל התעופה בן גוריון יצעד נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. ההכנות בישראל נמשכות חודשים. אבל באמת, חודשים. הביקור הכי נדחה, והאמריקנים, שלא כהרגלם, פשוט לא סגורים על עצמם מבחינת הלו"ז של הנשיא ביידן.

זה לא רק החום ומזג האוויר המזרח תיכוני או הקורונה שנמצאת שוב בעלייה, זה גם גילו של הנשיא ביידן, שממעט לטוס מעבר לים. אבל בכל זאת, צפויה לו קבלת פנים חמימה משהו - גם בישראל, וגם בסעודיה. אז מה בדיוק נמצא על הפרק, איך כל זה קשור למלחמת רוסיה ואוקראינה (ספוילר - איטס דה אקונומי), מה ישראל רוצה לקדם והאם יש סיכוי לראות פה הסכמי אברהם 2.0?

האזינו לפרק בהסכת עוד יום

מפת החסימות המלאה

הנחיות כלליות בירושלים לזמן הביקור

> חניון מתחם התחנה יהיה חסום למשך כל זמן הביקור מיום רביעי עד יום שישי.

> רחוב המלך דוד יהיה חסום בשני הכיוונים במשך כל זמן ביקור הנשיא ביידן.

> כביש בגין יישאר פתוח בשני הכיוונים במשך הביקור.

> החנייה תיאסר מיום רביעי בשעות הבוקר ועד יום שישי בשעות הצהריים ברחובות הבאים: ז'בוטינסקי, קרן היסוד, המלך ג'ורג', הנשיא, עזה, הרצוג, שניאור חסין, בזק-בייט, שדרות הרצל, אגודת ספורט ביתר, אגרון, קריב, דרך חברון, שלמה המלך, הצנחנים, יצחק הנדיב, בר לב, מנהרת צה"ל, מנהרת אשכול, מנהרת נעמי שמר, שדרות האוניברסיטה – רחובות אלה ייחסמו לתנועה לסירוגין במשך הביקור

> לרשות תושבי הרחובות שבהם תאסר החניה יעמדו החניונים האלה: מנורה, וולפסון-דיסקין, הלאום, אגרון, אחד העם, יס פלאנט, כיכר ספרא והגן הבוטני.

יום רביעי

> כביש 1 ייחסם לתנועה בשני הכיוונים מהשעה 15:00 עד שעות הערב, ממחלף שפירים עד מחלף גינות סחרוב.

> יחסמו לתנועה גם הכניסות מכביש 6 במחלף בן שמן ובמחלף נשרים לכיוון כביש מספר 1 לשני הכיוונים

> משעות הצהריים ייחסמו לתנועה הכניסה לירושלים מגינות סחרוב עד יד ושם, וייצמן ושדרות הרצל עד צומת הנטקה, בייט-בזק, הרצוג, ז'בוטינסקי, עזה, כיכר פריז, קרן היסוד, אגרון והמלך ג'ורג'.

יום חמישי 

> הרחובות שייחסמו לתנועה: ז'בוטינסקי, כיכר פריז, אגרון, הלל, מנשה בן ישראל, שלמה המלך, קריב, דרך בית לחם ועמק רפאים לכיוון גן הפעמון, דובנוב והנשיא פינת האר"י.

> לקראת השתתפות הנשיא ביידן בטקס פתיחת המכביה באיצטדיון טדי בשעות הערב, ייחסמו לתנועה בשני הכיוונים גם הרחובות  קרן היסוד, עזה, הרצוג וגולומב. 

יום שישי

> הרחובות שייחסמו לתנועה בשני הכיוונים משעות הבוקר ועד שעות הצהריים: קריב, אגרון, שלמה המלך, הצנחנים, חיל הנדסה, חטיבת ירושלים, דרך חברון ושדרות בר לב.