ג'ונתן ביילי ומאט בומר, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

התגעגעתם? זה התפקיד הבא של כוכב "ברידג'רטון"

השחקן הבריטי ג'ונתן ביילי ישתף פעולה עם מאט בומר ברומן גאה שיעלה בשנה הבאה ברשת "שואוטיים" האמריקנית • הסדרה תתמקד בסיפור האהבה שנרקם בין שני גברים בוושינגטון של שנות ה-50 ונמשך ארבעה עשורים
אלון פרוכטר
12 ביולי 2022
16:20

נישא על גלי ההצלחה של סדרת הדרמה התקופתית "ברידג'רטון", השחקן הבריטי ג'ונתן ביילי ממשיך לתפקיד הבא. אתר החדשות "דדליין" פרסם הלילה (שלישי) כי ביילי לוהק לתפקיד הראשי במיני-סדרה Fellow Travelers שתעלה בשנה הבאה ברשת הכבלים האמריקנית Showtime.

מדובר במותחן פוליטי המבוסס על ספרו של תומאס מלון, שמתמקד בסיפור אהבה שנרקם בין שני גברים - טים אותו יגלם ביילי, והוקינס שאותו יגלם השחקן מאט בומר ("צווארון לבן", "אימה אמריקאית"). עלילת הסדרה תתפרש על פני ארבעה עשורים: החל מוושינגטון של שנות ה-50, רגע אחרי שהסנאטור ג'וזף מקארתי מכריז מלחמה על הקהילה הגאה, דרך המחאות נגד מלחמת וייטנאם בשנות ה-60, ימי מסיבות הדיסקו רוויות הסמים והנהנתנות של שנות ה-70 וכלה בהתפרצות האיידס בשנות ה-80.

ג'ונתן ביילי בתפקיד לורד אנתוני ברידג'רטון (צילום: נטפליקס)

ביילי בן ה-34 זכה בשנתיים האחרונות לפרסום בינלאומי הודות לתפקידו כלורד אנתוני ברידג'רטון בשתי העונות של הסדרה המצליחה של נטפליקס - "ברידג'רטון". בחודש אפריל האחרון הוכרזה העונה השנייה בסדרה ככותר הנצפה ביותר בשפה האנגלית של ענקית הסטרימינג לאחר שצברה 627.11 מיליון שעות צפייה תוך ארבעה שבועות - שיא שנשבר בשבוע שעבר על ידי העונה הרביעית של "דברים מוזרים".

עוד קודם לכן גילם את לאונרדו דה-וינצ'י בסדרה "לאונרדו", והשתתף בסדרה הבריטית המצליחה "ברודצ'רץ'". לפני 3 שנים זכה בפרס התיאטרון הבריטי על שם לורנס אוליבייה, על תפקידו בהפקה המחודשת של המחזמר "קומפני".