גנץ, גפני ולפיד, ארכיון
צילום: פלאש 90

קח אותי גפני: החלוקה החדשה בפוליטיקה הישראלית

מי יהיה לשון המאזניים שתכריע מי ירכיב את הממשלה הבאה? האם אחרי חמש מערכות בחירות החרדים חוזרים לתפקידם ההיסטורי? עקיבא נוביק ויאיר אטינגר מנסים להבין מה ההבדל המהותי בין לפיד לבין גנץ ומי מהשחקנים יכול לעבוד עם הגוש הנגדי ואולי לקחת את כל הקופה? | עוד יום
עוד יום עם עקיבא נוביק ויאיר אטינגר
14 ביולי 2022
07:26
עודכן ב 23:22

תעצמו את העיניים ותנסו לדמיין איך ראש הממשלה יאיר לפיד נראה כשהוא מתעטף בטלית. הוא שם אותה במין כווצ'וץ כזה, כמו צעיף. עכשיו תנסו לזכור את הפעם האחרונה, אם הייתה כזאת, שראיתם את בני גנץ שם טלית. הוא מתעטף בה כמו גלימה. כמו חרדים, כמו דתיים לאומיים-אשכנזים. זה הרבה יותר מאשר אנקדוטה אופנתית. אולי דרך ה"ויץ" הזה אפשר להבין על מה בעצם הבחירות האלה.

האזינו לפרק חדש בהסכת "עוד יום"

אז המצב הוא כזה. אנחנו בתחילת הבחירות החמישיות. אולי, לא עלינו, הן יהפכו לשישיות. אולי, השם ישמור, יהפכו לשביעיות. יש לנו בעיה עם המספרים. אין לשום גוש, לשום קבוצה או לשום מחנה יכולת להרכיב ממשלה. כדי שתקום ממשלה אמיתית, יציבה ומתפקדת מישהו מהשחקנים צריך להדהים. או להפר הבטחה, או לעשות מעשה שמאוד לא מתאים לו. יש מעט מאוד אופציות כאלה. המפלגות הערביות יכולות לעשות את זה - ועשו בפעם הקודמת. המפלגות החרדיות יכולות לעשות את זה. ובני גנץ עשוי לעשות את זה.