מתוך הסרט She Said
צילום: אולפני יוניברסל

אחרי 5 שנים: פרשת הארווי וויינשטיין מגיעה לקולנוע

אולפני יוניברסל שחררו את הטריילר לסרט She Said, שעוקב אחר עיתונאיות הניו יורק טיימס שחשפו את התוקפנות המינית הסדרתית של המפיק ההוליוודי • הסרט בכיכובן של זואי קאזאן וקארי מוליגן יעלה בבתי הקולנוע בחודש נובמבר
אלון פרוכטר
15 ביולי 2022
09:59

חמש שנים לאחר שחשפו בתחקיר שפרסמו בניו יורק טיימס את התוקפנות המינית הסדרתית של המפיק ההוליוודי הארווי וויינשטיין, סיפורן של צמד העיתונאיות ג'ודי קנטור ומייגן טוהיי מגיע לקולנוע.

אמש (חמישי) שחררו אולפני יוניברסל את הטריילר לסרט העלילתי "She Said", שמבוסס על הספר שפרסמו שתי העיתונאיות האמריקניות בשנת 2019, בו תיארו את ארבעת החודשים במהלכם עמלו על סדרת הכתבות, שפרצה את מחסום השתיקה והובילה לגל ה-MeToo.

ב-5 באוקטובר 2017 פרסם עיתון הניו יורק טיימס תחקיר שנשען על ציטוטים מעשרות מקורות של עובדים לשעבר בחברת ההפקות שניהל, בו נחשף כמטריד סדרתי שפגע במשך 30 שנה בשורה של נשים שעבדו תחתיו. על פי התחקיר, לפחות שמונה מהנשים המוטרדות הגיעו עם וויינשטיים להסדרים סודיים מחוץ לבית המשפט.

בעקבות התחקיר גדלה רשימת המתלוננות נגד המפיק ל-102 נשים, 18 מהן טענו כי אנס אותן. בפברואר 2020 הורשע ויינשטיין באונס מדרגה שלישית ובתקיפה מינית. הוא נידון ל-23 שנות מאסר. שנה לאחר פרסום התחקיר, עיתון הניו יורק טיימס קיבל את פרס פוליצר היוקרתי בקטגוריית השירות לציבור.

בסרט מככבות השחקניות זואי קאזאן וקארי מוליגן. את הסרט ביימה השחקנית והבמאית הגרמניה מריה שרדר, זוכת פרס האמי על בימוי המיני-סדרה "המורדת", בו כיכובה השחקנית הישראלית שירה האס. הסרט יגיע לבתי הקולנוע ב-18 בנובמבר.