הפזורה הבדואית בנגב
צילום: תנועת רגבים

שפכו עליה דלק ורצו להצית אותה: פרטים נוספים על ניסיון הרצח של בת 19 בידי אחיה

השניים חטפו את אחותם למערה, הכו אותה, שפכו עליה דלק, ורצו להצית אותה • לבקשתה הם הלעיטו אותה בכדורים וביקשה להתפלל לפני שיהרגו אותה • בזכות העובדה שהצליחה "למשוך זמן" הגיעו למקום שכנים שגרים סמוך למערה והצילו אותה
אסף פוזיילוב
17 ביולי 2022
13:11

פרטים נוספים נחשפו היום (ראשון) בפרשת החטיפה וניסיון הרצח של בדואית בת 19 בנגב בידי שני אחיה. באירוע שהתרחש לפני שלושה שבועות חטפו השניים את הצעירה והביאו אותה למערה, שפכו עליה דלק כדי להעלות אותה באש. החטיפה בוצעה בסיוע של קרובת משפחה ששיתפה איתם פעולה ואספה ממנה פרטים על אורחות חייה. גם האם חשודה שידעה על הכוונה של השניים לחטוף את ביתה ואף סייעה להם. ניסיון הרצח סוכל כששכנים המתגוררים באזור באו למקום, אחד האחים נעצר והאחר נמלט.

הצעירה נחטפה בעבר על ידי אחייה, נקשרה והוכתה כ"אזהרה". הם כעסו על כך שיש לה מכשיר טלפון. במקרה שאירע לפני כמה שבועות חטפו אותה האחים למערה, שפכו עליה דלק, והתכוונו לשרוף אותה בחיים. היא התחננה בפניהם לאבד את ההכרה לפני שירצחו אותה, אחד מהם חזר לביתו כדי להביא כדורים והשניים הלעיטו אותה בהם לבקשתה. 

לאחר מכן ביקשה בת ה-19 להתפלל. בגלל שקרעו את בגדייה בזמן החטיפה ומעשי האלימות, אחד מהם הביא לה בגדים חדשים מהבית כדי שתהיה "טהורה לתפילה" לפני שמציתים אותה. בזכות העובדה שהיא הצליחה למשוך זמן, אנשים שמתגוררים ליד המערה הבחינו בהתרחשויות והגיעו למקום. השכנים שבזכותם ניצלה חשים פחד ומסרבים לשתף פעולה. הם טוענים כי הגיעה לביתם כשהיא ספוגה בדלק, ואינם יודעים מדוע.