הדס קליין
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

העוזרת של מילצ'ן הדס קליין: נתניהו זעם - פאקר עצר את התרומה למרכז פרס לשלום

פאקר התכוון לתרום 3 מיליון דולר - אבל תרם מיליון אחד בלבד • בהגנה ביקשו לפסול את תיעוד רכישת המתנות שהביאה קליין, בטענה שמילצ'ן ופאקר לא הסכימו לכך • קליין אמרה בעדותה שפעלה מול המשטרה לפי מה שייעץ לה בן צור, שייצג אותה בחקירה. לדבריה הוא הזהיר אותה שבקשת הסכמה היא שיבוש הליכים
תמר אלמוג
18 ביולי 2022
13:17
עודכן ב 14:06

היום (שני) ממשיכה בבית המשפט המחוזי בירושלים החקירה הנגדית של הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, בתיק 1000. בעדותה אמרה קליין כי פאקר רצה לתרום שלושה מיליון דולר למרכז פרס לשלום ולדבריה, מילצ'ן שמע על כך "הרים טלפון למר נתניהו, נתניהו כעס - והתרומה נעצרה". פאקר, ציין עורך דינו של נתניהו עמית חדד, כן תרם למרכז מיליון דולר.

קודם לכן, ההגנה ביקשה לפסול את תיעוד רכישת המתנות לזוג נתניהו, אותו הביאה למשטרה. זאת, בטענה שמילצ'ן ופאקר לא נתנו הסכמה להוציא את החומרים, ושהמשטרה בעצם הפעילה אותה כדי לקבל את התיעוד במקום להוציא צו חיפוש. לדברי קליין, עורך דינה בזמן החקירה, בועז בן צור, הזהיר אותה שבקשת הסכמה תהיה שיבוש חקירה.

מתחילת הדיון חזרה ההגנה שוב ושוב על השאלה בסוגית ההסכמה. קליין השיבה: "אשמח שתעלה לדוכן העדים את עורך הדין בעז בן צור". אחרי דברים אלה, השופטת ביקשה מקליין להתמקד בתשובה, וקליין אמרה נסערת: "אני מרגישה כמי שהופכת לזאת שעשתה דבר לא תקין בזמן שאני רק נותנת עדות".

בשני ימי העדות הקודמים של קליין, בהם נחקרה על ידי המדינה, קליין העידה על קו אספקה במאות אלפי שקלים לבקשת הזוג נתניהו. בשבוע שעבר פרקליטו של נתניהו, עורך הדין עמית חדד, ניסה להראות כי היה מדובר בסכומים נמוכים בהרבה, וכי המתנות ניתנו בהדדיות ובמסגרת חברות. מחר יהיה יום הדיונים האחרון לפני הפגרה, ובספטמבר צפויה החקירה הנגדית להימשך.