אבעבועות הקוף, חיסון
צילום: רויטרס

משרד הבריאות יציע להתחסן נגד אבעבועות הקוף - כבר בשבועות הקרובים

ההמלצה תופנה לאוכלוסיות הסיכון כצעד מניעתי • הנגיף מתפשט בעיקר בקרב גברים שמקיימים יחסי מין עם גברים • 10 אלף מנות נרכשו, 2,000 מהן יגיעו תוך ימים והשאר ככל הנראה באוגוסט
נוב ראובני
18 ביולי 2022
17:13

אבעבועות הקוף בישראל: משרד הבריאות צפוי להציע לאוכלוסיות הסיכון להתחסן מפני הנגיף, כצעד מניעתי. כך פורסם היום (שני). 10 אלף מנות חיסון כבר נרכשו ובימים הקרובים יגיעו 2,000 מהן לארץ. יתר המנות שנרכשו יגיעו ככל הנראה עד סוף אוגוסט.

כבר בשבועות הקרובים עתיד המשרד לאפשר לאוכלוסיית הסיכון להגיע להתחסן מפני הנגיף, שמתפשט כרגע בעיקר בקרב גברים המקיימים יחסי מין עם גברים. בישראל אובחנו עד כה 96 מקרים, וההערכה היא כי זהו נתון חלקי.

קוף אחרי בן אדם | עוד יום

בשבוע שעבר שוחח שר הבריאות, ניצן הורוביץ, עם מנכ"ל חברת החיסונים הדנית ״בוואריאן נורדיק״, היחידה המייצרת את החיסון לאבעבועות הקוף - בבקשה להגדיל את מספר מנות החיסון לנגיף. ממשרד הבריאות נמסר כי יש ביקוש גדול מאוד בעולם לחיסונים הללו, ושמדינות רבות ממתינות לו.

"רוב החולים אינם נזקקים לאשפוז אך המחלה עלולה להטריד וכמובן מדבקת במגע קרוב", מסר השר הורוביץ והדגיש: "משרד הבריאות מפעיל מתחילת ההדבקה קמפיין הסברה בקרב קבוצות שעלולות להידבק, עם דגש על גברים המקיימים יחסי מין עם גברים. חשוב לנהוג באחריות בתקופה הזו - כל מי שחושש שנדבק צריך לבוא להיבדק. מי שאובחן צריך להישאר בבידוד כדי לא להדביק אחרים".