מרב מיכאלי אחרי הזכייה
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מיכאלי זכתה בבחירות הפנימיות – אבל הצרות מחכות לה ממקום אחר

חרמוני אולי ניסה לנגח את יו"ר המפלגה – אבל הבעיות שלה מחכות אצל האחות ממרצ • גלאון תודיע על ריצה לראשות מרצ, ואם תנצח היא עלולה לאתגר את מיכאלי ואף לכפות עליה איחוד
יערה שפירא
18 ביולי 2022
21:48

עונת הפריימריז במערכת הבחירות הנוכחית נפתחה היום (שני) רשמית, דווקא בבחירות המשעממות ביותר. אלה שבין מרב מיכאלי, למזכ"ל העבודה ערן חרמוני, שניסה להתמודד מולה על הראשות. חרמוני, מקורבו של היו"ר לשעבר עמיר פרץ, ידע שיפסיד. הוא העמיד את עצמו לבחירה בעיקר כדי לנגח את מיכאלי ולבסס את עצמו כמוביל מחנה המתנגדים לה מבית.

כך אכן קרה, כשחרמוני הצליח להשיג 16.16% ממצביעי העבודה בבחירות אבל אלה מבעיותיה של מיכאלי, ליום אחר. בעבודה יותר מודאגים מההתפתחויות במפלגה האחות – מרצ.


זהבה גלאון, יו"ר מרצ בין 2012 ל-2018, עתידה להכריז מחר על מועמדותה לתפקיד יושבת הראש, מול סגן השר יאיר גולן. היא תסביר שנקראה לדגל אחרי גל העזיבות מהמפלגה. בסקרים האחרונים שנערכו, מרצ הביאה תוצאה טובה יותר כשגלאון עומדת בראשה בהשוואה לגולן, והיא צפויה לגרוף את תמיכת מרבית חברי הכנסת המכהנים של המפלגה.

בעוד שגולן לחשב ל"אאוטסיידר" במרצ, שזו בעצם ההתמודדות הראשונה שלו בפריימריז דמוקרטיים במפלגה, גלאון היא בשר מבשרה של המפלגה. מנגד, היא מצטרפת למרוץ בשלב מאוחר ואחרי שיאיר גולן כבר הספיק לפקוד לא מעט מתומכיו לשורות מרצ, ולכן צפוי לה קרב בניסיון להדביק את הפער.

אם גלאון תבחר במרצ, היא נחשבת למועמדת שעשויה לאתגר את מיכאלי משמאל ולהוריד את צפי המנדטים של "העבודה". בשונה מגולן, גלאון דווקא תומכת באפשרות של חיבור עם מפלגת העבודה. אם גלאון כיו"ר מרצ תצליח לעקוף את מיכאלי, היא עשויה לכפות עליה איחוד שאליו תגיע העבודה ב"מחיר" נמוך. אלה, כעת, הצרות האמיתיות של היו"ר הנבחרת מיכאלי.

גלאון מצטרפת למרוץ בשלב מאוחר ואחרי שגולן הספיק לפקוד לא מעט מתומכיו, ולכן צפוי לה קרב