שומר מחוץ לארמון בקינגהאם
צילום: אי-פי

חום שובר שיאים בבריטניה: גל שריפות בלונדון

שיא חום של כל הזמנים בבריטניה - נחצה רף 40 המעלות. המדען הראשי של השירות המטאורולוגי הבריטי: "לא ציפיתי לראות את זה במהלך הקריירה שלי". גם בוויילס נמדדה הטמפרטורה הגבוהה ביותר שתועדה אי פעם, כך לפי השירות המטאורולוגי הבריטי
כתבי כאן חדשות
19 ביולי 2022
08:35
עודכן ב 19:07

גל החום בבריטניה: השירות המטאורולוגי הבריטי מדווח היום (שלישי) כי מידות החום במדינה חצו לראשונה מאז תחילת המדידות את רף 40 מעלות צלזיוס, בסביבות נמל התעופה הית'רו.

לדברי המדען הראשי של השירות המטאורולוגי הבריטי, "לא ציפיתי לראות את זה במהלך הקריירה שלי". בלונדון התקבלו קריאות רבות על מוקדי שריפה בעיר ובסביבתה. עוד דווח כי יותר מאלף נאבקים בשריפות בדרום ומזרח הבירה הבריטית. 

עוד לפני שעות הצהריים נמדדו 39.1 מעלות בכפר בדרום אנגליה. זהו שיא שני ברציפות. אתמול נשבר שיא חום עונתי במדינה – בעיירה סנטון דונהאם שבמזרח אנגליה, שם נמדדו 38.1 מעלות.

בתיעוד שפורסם אתמול בספרד נראה אדם שנחלץ מלהבות בשריפה שפרצה באזור טברה. בחודשים האחרונים ספרד חוותה שריפות רבות שהרסו 300 מיליון מטרים רבועים.

בעיירה הוולשית הארדן נמדדו 37.1 מעלות – הטמפרטורה הגבוהה ביותר שתועדה אי פעם בוויילס. שיאי חום עונתיים נשברו אתמול בסקוטלנד, בצפון אירלנד ובאי ג'רזי שבתעלת למאנש נשבר שיא חום של כל הזמנים – 37.9 מעלות.

הרשויות הוציאו יום קודם ברחבי אנגליה אזהרה אדומה בשל החום הכבד והזהירו כי הן אינן ערוכות לחום כה קיצוני. הממשלה קיימה בלונדון דיון חירום והתושבים בממלכה נקראו להישאר בבתים ולהימנע מנסיעות לא חיוניות. בתי החולים, שחלקם לא בנויים לעומס החום, מתמודדים גם עם עומס חריג של מאושפזים. עוד נקרא הציבור שלא לשחות בגופי מים פתוחים כמפלט מהחום, זאת לאחר שגופה של אדם צעיר נמשתה ממאגר מים באזור מנצ'סטר.

בצרפת ובספרד ממשיכות להשתולל השריפות שפרצו בשל גל החום. יותר מ-16 אלף איש פונו מבתיהם בדרום-מערב צרפת. בדרומה של ספרד השכנה עזבו יותר מ-3,200 אנשים את בתיהם כתוצאה מהשריפות, ויותר מ-1,000 מתים נרשמו בספרד ובפורטוגל כתוצאה מגל החום ומהשריפות.