-

שופט המחוזי הזהיר את אחותו - אל תתמודדי במכרז

האחות נסחטה במסגרת פרשת השתלטות הקרקעות של משפחת חרירי בטייבה • נגד בני המשפחה הוגשו כתבי אישום במסגרת פרשת ניסיון השתלטות, בסחיטה ואיומים, על קרקעות בעיר טייבה
משה שטיינמץ
19 ביולי 2022
21:38

שופט בבית המשפט המחוזי מרכז הזהיר את אחותו שלא להתמודד במכרז קרקעות בטייבה - שלא נעתה לעצתו, התמודדה במכרז ונסחטה על ידי משפחת הפשע חרירי, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בני המשפחה סחטו, לפי כתוב האישום, זוכים במכרזי קרקע בעיר טייבה, בטענה כי הקרקע שייכת לה. 


משפטו של נאסר חרירי, הנאשם במסגרת פרשת השתלטות הקרקעות בטייבה, הועבר לבית המשפט המחוזי בחיפה - לאחר שאחותו של השופט נסחטה בפרשה. בעדותה של האחות היא תיארה כי בעת שהתכוונה להתמודד במכרז על הקרקע סיפרה זאת לאחיה השופט, והוא המליץ לה לא לגשת למכרז בגלל "האוכלוסיות הבעייתיות והאלימות במקום". 

בתוך כך, גורם בהנהלת בתי המשפט אמר לכאן חדשות כי השופט כן המליץ לאחותו להתמודד במכרז, בעוד אח אחר אמר לה לסגת ממנו. עוד נמסר, כי ייתכן שהאחות טעתה בעדותה במשטרה. 

בשנה האחרונה הוגשו כתבי אישום נגד יותר מ-30 חברים במשפחת הפשע חרירי, שנחשבת לארגון הפשע הגדול במגזר הערבי ובארץ בכלל. מדובר בכמה פרשות שונות, במרכזן – ניסיון ההשתלטות של בני המשפחה, בסחיטה ובאיומים, על קרקעות בטייבה.