סמוטריץ', נתניהו ובן גביר, ארכיון
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

סמוטריץ' למקורבי נתניהו: אל תתערבו לי במפלגה

יו"ר הליכוד מודאג מאפשרות של פיצול ב"ציונות הדתית" ומנסה למנוע מצב כזה • סמוטריץ' ובן גביר סיכמו על מו"מ מואץ כדי להגיע להסכמות על ריצה משותפת • גלאון צפויה להציע למיכאלי להיפגש לכדי לדון באיחוד
מיכאל שמש ויערה שפירא
19 ביולי 2022
20:49

ברקע המתיחות בין חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, יו"ר "הציונות הדתית" הגיב בחריפות לניסיון של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו להתערב במשא ומתן שלו עם "עוצמה יהודית". כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


על פי הפרסום, באחת השיחות עם שליחים ששיגר נתניהו לסמוטריץ', האחרון אמר: ״שאף אחד לא יתערב לי במפלגה. בן גביר לא יקבל ריץ׳-רץ׳ וגם לא חבר כנסת אחד שלו על שניים שלי. הוא (בן גביר) יכול לרוץ לבד״. חבר הכנסת סמוטריץ' הכחיש את הציטוט.

יו"ר הליכוד כאמור מודאג מאפשרות של פיצול ב"ציונות הדתית" ומנסה למנוע מצב כזה, אולם בשלב הזה הפערים בין סמוטריץ' לבן גביר גדולים. השניים נפגשו היום וסיכמו על משא ומתן מואץ כדי להגיע להסכמות על ריצה משותפת. סמוטריץ' הכחיש את הציטוט.

גלאון תציע למיכאלי להיפגש כדי לדון באיחוד המפלגות

לאחר הכרזתה על חזרה לפוליטיקה ועל מועמדותה לראשות מפלגת מרצ, היום פורסם בחדשות הערב כי גלאון צפויה להציע ליו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי להיפגש כדי לדון באיחוד. על פי הפרסום, מיכאלי תסכים לפגישה - אך תסרב לדון באיחוד. במקביל, נוכח ההתמודדות מול מרצ, מיכאלי תמקד את מסרי קמפיין העבודה למצביעי מפלגות המרכז.

מוקדם יותר הבהירה יו"ר מפלגת העבודה בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב, כי לא תרוץ יחד עם מרצ. בריאיון בתוכנית "בחצי היום", אמרה מיכאלי כי היא מושקעת בלבנות את מפלגת העבודה בלי מרצ - "וסומכת עליה שתמצא את דרכה".